Zamiast koperty, czyli kreatywne pomysły na prezent dla pary młodej

Ślub i wesele to dla wielu idealny zestaw imprezowy, ale jeśli właśnie dostałaś zaproszenie na uroczystość swoich przyjaciół czy rodziny, to z pewnością od razu w Twojej głowie pojawiło się pytanie: jaki prezent im wręczyć? Postawić na klasykę, czyli na kopertę, a może postarać się o coś bardziej oryginalnego? Ten dylemat urasta do rangi prawdziwego problemu, jeśli akurat Ci się nie przelewa i zwyczajnie nie stać Cię na wydanie grubszej gotówki. Co robić? Zacznij od przeczytania naszego poradnika. Podpowiadamy kreatywne pomysły na prezent dla pary młodej – i wcale nie ma wśród nich koperty!

Nie idź na łatwiznę

Każda para młoda przeżyła to samo, czyli rozpakowywanie prezentów po weselu i odnajdywanie wśród nich wielu przedmiotów „must have”, czyli żelazek, blenderów, mikrofalówek czy nieśmiertelnych zestawów ręczników. Owszem, te rzeczy przydadzą się w każdym domu, ale irytujące jest to, że niektórzy goście niejako skazują młode małżeństwo na korzystanie z tych przedmiotów, które niekoniecznie muszą im odpowiadać.

Dlatego szczerze radzimy: nie kupuj swoim przyjaciołom niczego praktycznego, bo jest to strasznie oklepane i na 100% Twój prezent się powtórzy.

Wręczenie takiego upominku jest jak powiedzenie: „Hej, nie chciało mi się szukać czegoś oryginalnego, a nie lubię wręczać koperty, to kupiłam blender na wyprzedaży. Cieszycie się, prawda?”. Brzmi słabo i tak też zostanie odebrane przez młodych.

Prezenty spersonalizowane to największy hit weselny

Nie chodzi nam tutaj o sztampowe zestawy ręczników z imionami małżonków, bo to nie jest ani oryginalne, ani szczególnie fajne. Znacznie lepszym pomysłem będzie wybranie czegoś, co niemal na pewno nie pojawi się w paczkach innych gości. Propozycje? Oto one:

Spersonalizowana poszewka

Spersonalizowana poszewka ślubna.

Świetny pomysł na prezent ślubny, bo taka poszewka na 100% zostanie zauważona i zapamiętana przez nowożeńców. Wywoła na ich twarzach szeroki uśmiech i z pewnością będzie używana jeszcze przez wiele miesięcy po ślubie.

Spersonalizowane poduszki

Poduszka nowożeńcy.

Tutaj można popuścić wodze fantazji – bardzo ważne jest, aby na poduszkach znalazł się jakiś tekst czy motyw wymyślony przez Ciebie. Unikaj sztampy w stylu „Na górze róże, na dole fiołki…” i tak dalej. W małżeństwie zawsze przychodzi moment, gdy obie strony zaczynają spierać się o poduszki podczas oglądania filmu czy programu w telewizji. Zaoszczędź tego swoim przyjaciołom i zafunduj im poduszki „przypisane” do każdego z osobna.

Miś przytulak

Spersonalizowana maskotka na ślub? Super pomysł! Jest to bardzo fajna alternatywa dla klasycznej butelki wina i bukietu kwiatów. Młodzi i tak zbiorą mnóstwo takich suwenirów, więc warto postarać się o coś, co na pewno zostanie przez nich zapamiętane i posłuży im nieco dłużej. Szczególnie, gdy już pojawią się dzieci.

Spersonalizowana pościel

Oklepane? Nie do końca, bo przecież na pościeli może się znaleźć niemal dowolny motyw i napis. Tutaj znów zachęcamy Cię do popuszczenia wodzy fantazji. Pamiętaj również, aby wcześniej dyskretnie dowiedzieć się, jaki rozmiar pościeli będzie odpowiedni dla Twoich przyjaciół. Jeśli natomiast chodzi o materiał, to postaw na bezpieczną 100% bawełnę – każdy ją lubi i tutaj na pewno nie popełnisz żadnego błędu.

Jak widzisz przy odrobinie chęci możesz zaskoczyć swoich ślubujących przyjaciół naprawdę fajnym i oryginalnym prezentem, który na pewno zostanie przez nich zauważony. Nie musisz wcale wydawać na to majątku. Jest to świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy rzeczywiście brakuje Ci pieniędzy, a jednocześnie nie chcesz tego pokazać „słabym” prezentem.

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading