Dziecko, pierwsza wizyta – jaki prezent?

dziecko

Narodziny dziecka to wielkie święto nie tylko dla rodziców, ale dla całej rodziny i bliskich. Tradycją stało się, że gdy udajemy się do maluszka po raz pierwszy z wizytą, powinniśmy mieć dla niego symboliczny prezent.

I oczywiście wciąż największą popularnością cieszą się ubranka czy pieluszki- wszakże to najbardziej praktyczny i przydatny prezent. Coraz więcej osób jednak odchodzi od standardowych rozwiązań, starając się, by ich prezent był nie tylko przydatny, ale i oryginalny. Duże znaczenie ma też „aktualność prezentu”- ubranka, kosmetyki czy pieluszki to coś „na chwilę”. Czasem warto podarować coś, co będzie rosło wraz z dzieckiem i służyło mu przez wiele lat. Dziecko nie zawsze będzie dzieckiem.

Co zatem możemy podarować noworodkowi, by pamięć o nas przetrwała na dłużej? Czym zachwyci się dziecko nawet gdy już będzie starsze?

Produkty personalizowane – misie, podusie… Jakie dziecko nie lubi maskotek. A maskotka z wyhaftowanym imieniem dziecka stanie się jego największym przyjacielem. Warte uwagi są też poduszki- metryczki- z wyhaftowaną datą i godziną urodzenia czy wagą i długością ciałka maluszka, co jest niesamowitą pamiątką i dla dziecka i dla jego rodziców. Każde  dziecko zachwyci się nimi!

http://majunto.com/Poduszka-metryczka-mis-Spersonalizowane

Lampka nocna z pięknym abażurem. Małe dziecko bardzo długo budzi się w nocy. Światło bijące z lampy sufitowej może je niepotrzebnie rozbudzić. Lampka nocna to przydatny prezent, a bardzo często może być dopasowana do wzoru pościeli w łóżeczku dziecka.

No właśnie… pościel. Coś, co zawsze się przydaje. Maluszkowi się uleje i już potrzebna jest zmiana pościeli. Każdy rodzic powinien mieć kilka kompletów, a jeśli nie ma- na pewno ucieszy się z pościelowego prezentu. Podobnie jak z pościelą jest z kocykami- zwłaszcza teraz, gdy mrozy opanowały nas dookoła. Kolorowy, mięciutki kocyk jest cieplutkim prezentem dla noworodka.

Pościel do wózka- nie każdy rodzic o tym pamięta kompletując wyprawkę. Z reguły sprawdza się tu płaska podusia i kocyk. Jednak jeśli już mały kawaler czy mała dama wyjeżdża na spacer swą piękną karetą, warto zapewnić kolorowe i stylowe wyposażenie tegoż wózka, ups! Karety.

Czasem warto pomyśleć o mamie. Na pewno każda świeżo upieczona mamusia ucieszy się z pojemnej torby, którą w kilka chwil może zmienić się w przewijak. Sama jestem kobietą i wiem, że każda torebka jest za mała… Dlatego jeśli oprócz kobiecych niezbędności musimy znaleźć miejsce na dziecięce przydasie- to komfort gwarantuje nam jedynie duża torba.

torba majunto fotostory

Prezenty prezentami, są bardzo miłym dodatkiem, jednak warto pamiętać, że najważniejsza jest bliskość, pomoc w potrzebie, czasem zwykła rozmowa. Idąc do maluszka, idziecie też do jego mamy. Jej też poświęćcie odrobinę swojego czasu.

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading