Dziecko, pierwsza wizyta – jaki prezent?

dziecko

Narodziny dziecka to wielkie święto nie tylko dla rodziców, ale dla całej rodziny i bliskich. Tradycją stało się, że gdy udajemy się do maluszka po raz pierwszy z wizytą, powinniśmy mieć dla niego symboliczny prezent.

I oczywiście wciąż największą popularnością cieszą się ubranka czy pieluszki- wszakże to najbardziej praktyczny i przydatny prezent. Coraz więcej osób jednak odchodzi od standardowych rozwiązań, starając się, by ich prezent był nie tylko przydatny, ale i oryginalny. Duże znaczenie ma też „aktualność prezentu”- ubranka, kosmetyki czy pieluszki to coś „na chwilę”. Czasem warto podarować coś, co będzie rosło wraz z dzieckiem i służyło mu przez wiele lat. Dziecko nie zawsze będzie dzieckiem.

Co zatem możemy podarować noworodkowi, by pamięć o nas przetrwała na dłużej? Czym zachwyci się dziecko nawet gdy już będzie starsze?

Produkty personalizowane – misie, podusie… Jakie dziecko nie lubi maskotek. A maskotka z wyhaftowanym imieniem dziecka stanie się jego największym przyjacielem. Warte uwagi są też poduszki- metryczki- z wyhaftowaną datą i godziną urodzenia czy wagą i długością ciałka maluszka, co jest niesamowitą pamiątką i dla dziecka i dla jego rodziców. Każde  dziecko zachwyci się nimi!

http://majunto.com/Poduszka-metryczka-mis-Spersonalizowane

Lampka nocna z pięknym abażurem. Małe dziecko bardzo długo budzi się w nocy. Światło bijące z lampy sufitowej może je niepotrzebnie rozbudzić. Lampka nocna to przydatny prezent, a bardzo często może być dopasowana do wzoru pościeli w łóżeczku dziecka.

No właśnie… pościel. Coś, co zawsze się przydaje. Maluszkowi się uleje i już potrzebna jest zmiana pościeli. Każdy rodzic powinien mieć kilka kompletów, a jeśli nie ma- na pewno ucieszy się z pościelowego prezentu. Podobnie jak z pościelą jest z kocykami- zwłaszcza teraz, gdy mrozy opanowały nas dookoła. Kolorowy, mięciutki kocyk jest cieplutkim prezentem dla noworodka.

Pościel do wózka- nie każdy rodzic o tym pamięta kompletując wyprawkę. Z reguły sprawdza się tu płaska podusia i kocyk. Jednak jeśli już mały kawaler czy mała dama wyjeżdża na spacer swą piękną karetą, warto zapewnić kolorowe i stylowe wyposażenie tegoż wózka, ups! Karety.

Czasem warto pomyśleć o mamie. Na pewno każda świeżo upieczona mamusia ucieszy się z pojemnej torby, którą w kilka chwil może zmienić się w przewijak. Sama jestem kobietą i wiem, że każda torebka jest za mała… Dlatego jeśli oprócz kobiecych niezbędności musimy znaleźć miejsce na dziecięce przydasie- to komfort gwarantuje nam jedynie duża torba.

torba majunto fotostory

Prezenty prezentami, są bardzo miłym dodatkiem, jednak warto pamiętać, że najważniejsza jest bliskość, pomoc w potrzebie, czasem zwykła rozmowa. Idąc do maluszka, idziecie też do jego mamy. Jej też poświęćcie odrobinę swojego czasu.