Szycie jak malowanie – rozwija wyobraźnię

george luks
Płótno autor George Luks

Każdy choć raz w życiu zapewne zawitał do muzeum, czy to z wycieczką szkolną, czy może z własnej miłości do sztuki i piękna. Tam w absolutnej ciszy oglądając obrazy wielkich mistrzów, ich “malowidła” zastanawiamy się, co kierowało autorem, podczas wybierania tematu. Co lub kto był inspiracją, muzą, natchnieniem? W przypadku pejzaży możemy pomyśleć, że twórca prawdopodobnie zauroczył się konkretnym krajobrazem na tyle, że postanowił przelać go na płótno i uwiecznić dla siebie i potomnych. Obrazy są jednak różne – od wyżej wspomnianych pejzaży, przez martwą naturę, portrety po kolorowe kubistyczne kształty.

Artysta – niezależnie od tego, w jakiej dziedzinie sztuki tworzy, powinien być obdarzony wyobraźnią. Dzięki wyobraźni sam tworzy nowe tematy, zyskuje nowe pomysły.
Z szyciem jest jak z malowaniem, ciągle trzeba przeć do przodu, wymyślać, tworzyć, projektować. O ile nie chcemy zasłynąć jako plagiatorzy – podróbki czyichś prac, to musimy stworzyć, uszyć swoje, wyróżniające nas – znaleźć SWÓJ STYL. Jeśli dojdziemy do sytuacji, gdy ktoś przypadkowo zobaczy zdjęcie uszytka i pomyśli: „Tak, to na pewno uszył …”, to znaczy, że osiągnęliśmy sukces.
Jeśli wszyscy szyją pościel z minky – my szyjemy w dinozaury, albo w paski i kropki.
Jeśli u kogoś kupisz poduszkę – u nas kupisz poduszaka.

Sztuką nie jest szycie tego, co jest modne – sztuką jest tworzenie swojej mody, produktów, których nie znajdzie się nigdzie indziej. O ile malarz szuka inspiracji na nowe obrazy – szwacz czy projektant – na nowe uszytki. Widzisz ptaka na drzewie? Może stworzyć poduszkę z wyhaftowanymi ptaszkami? Nic też nie stoi na przeszkodzie, by narzutę wypełniły zebry

Takie właśnie jest majunto.com. Oryginalne, wyjątkowe, niepowtarzalne.
Nie kopiujemy wzorów, które wpadły nam w oko w konkurencyjnym sklepie. Dlaczego nie mamy stworzyć nowych? Z myślą o klientach co rusz wprowadzamy nowe propozycje, każdy chce być oryginalny i każdy z nas jest inny. Rozumiemy, że każda kobieta źle się czuje na przyjęciu, gdzie widzi znajomą w identycznej sukience. Jak inaczej miałaby się czuć, gdyby odwiedzając tą samą znajomą zobaczyła identyczne poduszki na sofie, obrzuconej identyczną narzutą, co w jej domu?
Wyobraźnia majunto pracuje na najwyższych obrotach, każdy dzień jest dla nas inspiracją w tworzeniu. Szycie traktujemy jak sztukę, a materiał jest naszym płótnem. Każdy nasz uszytek stanowi dla nas “małe dzieło sztuki”, gdyż każdy “produkt” jest inny i powstaje z miłości do tkanin i z miłości do szycia.
Przecież szycie rozwija wyobraźnię.

window

black&white
Aranżacja black&white od majunto

 

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading