Made with Soul

hands-423794_1280

Handmade… w wolnym tłumaczeniu oznacza rękodzieło, pracę ręczną.

Handmade to czyjaś pasja, przełożenie wyobraźni na rzeczywistość.

Kolorowe materiały, barwne poduszki, milutkie przytulanki. Cieszą oko każdego, jednak nie wszyscy do końca wiedzą, na czym polega fenomen handmade.

Co sprawiło, że rękodzieło sprężystym krokiem wkroczyło na salony, sprawiło, że blogosfera oszalała, że nagle stało się modne i cool.

Dziś podejmiemy się próby wyjaśnienia popularności handmade.

Do tej pory otoczeni byliśmy masówką głównie z Chin. Firmy produkowały wszystko na jedno kopyto i “aby było”. Tak naprawdę kupując dziecku kocyk nie byłaś pewna, czy sąsiadka nie ma takiego samego (bo podobny na pewno). Albo chciałaś siostrzeńcowi zrobić przyjemność i kupiłaś mu maskotkę. Jak Ci było przykro, gdy okazało się, że już taką ma… Takich sytuacji jest wiele.

worker-13550_640

W handmade chodzi o to, by była zachowana jak największa oryginalność. Dublowanie produktów? Ok, ale tylko po kilka sztuk, choć z drugiej strony – zawsze będzie coś – nawet najmniejszy, różniący je element. Produkty handmade nie zawsze są równe, jak od linijki, ale to przecież o to chodzi – by z jednej strony było troszkę dłuższe, a z innej bardziej wypukłe.
Ręcznie wykonane pościele, poduszki, pluszaki i zabawki nigdy nie są takie same. Zawierają emocje, talent i pasję osoby tworzącej. Dzięki temu są unikalne. Otrzymujesz coś niepowtarzalnego wykonanego z myślą o Tobie.

Jest wiele marek handmade, za którymi stoi dbałość o każdy detal i staranność. Są one godne uwagi i polecenia, mamy nadzieję, że majunto znajduje się w tym zacny gronie. Robimy wszystko, aby tak właśnie było. Nie możemy jednak skreślać osób, które długo dochodzą do precyzji. Każda samodzielnie zrobiona rzecz jest godna uznania – nawet szmaciana lalka z jedną nogą chudą, drugą grubą. Fakt, że ktoś miał chęci, pomysł, poświęcił swój czas, czasem i pieniądze – wszakże materiały nie należą do tanich – za to powinniśmy wspierać takich uzdolnionych KTOSI!

Jakiś czas temu, na facebookowym profilu majunto zadaliśmy Wam pytanie:

Czym jest dla Was handmade? Oto wybrane odpowiedzi:

 

„Handmade to czyjaś pasja, wyobraźnia, kawałek serca i duszy. Coś wspaniałego jedynego i niepowtarzalnego.”

Edyta

„HANDMADE jest to : H-humor, A- a jaka pasja, N-niebanalny styl, D-duża fantazja, M-milusie wzorki, A-artystyczne dzieła, D-dyniowe rozrabiaki, E-elegancka.”

Magdalena

„Handmade to dla mnie talent dany od Boga, nie wolno go marnować trzeba rozwijać i dążyć do doskonałości tak abyśmy mieli satysfakcje i poczucie spełnienia ! wszyscy którzy dostali dar w takiej postaci wielki szacunek ja jako beztalencie mogę tylko pozazdrościć !”

Małgorzata

„Kiedyś napisałam post o Handmade i dalej jestem takiego samego zdania. Handmade to nie tylko rzeczy, ale też kawałek twórcy. To serce wkładane w każdy szew, każdą zakładkę, rysunek, grafikę itd. To wiele godzin pracy, nie rzadko ciężkiej. To masa projektów odrzuconych, by wreszcie znaleźć ten jeden jedyny. To pasja, miłość i zaangażowanie. Handmade to życie, sposób bycia, cel sam w sobie. Kocham rzeczy stworzone od początku do końca rękoma jednej osoby. Czasem kilku. Doceniam nie przespane noce, doceniam burze mózgów i miesiące poszukiwań materiałów idealnych. Kocham pokaleczone i poklejone palce. I ten trud i zapał wkładane w każdy przedmiot. Korzystam z tych przedmiotów na co dzień. Znam każdego z wykonawców moich przedmiotów. Z każdym rozmawiam. Doceniam ich pracę. Staram się motywować i zawsze podziękować. To nie tylko poduszki, obrazki, zabawki czy pudełeczka. One mają swoje miejsce w moim sercu, żyją ze mną, upiększają moją codzienność. Ten kto mnie zna wie, że dużą wagę przywiązuję do rzeczy. Bardzo dużą. Jestem od nich uzależniona, to one poprawiają mi samopoczucie. Dają pozytywną energię. Taką samą z jaką są stworzone. Za co bardzo dziękuję wszystkich z którymi miałam przyjemność robić interesy.”

Agnieszka

Dlaczego więc warto wspierać rękodzieło? Bo to prace z duszą, ze skrawkiem dobrych życzeń i pozytywnej energii. To niepowtarzalne i wyjątkowe uszytki. To przede wszystkim cząstka osoby tworzącej – jej czas, energia i multum pomysłów!

HANDMADE TO CZŁOWIEK

spinning-wheel-63007_1280 pottery-166797_1280 painter-4165_1280 man-343674_1280grandma-420115_1280 IMG_2981 rysownikrece

HANDMADE TO CZŁOWIEK

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading