Powiedz coś o sobie, czyli moda na kreatywne hasła we wnętrzach

Pamiętasz jeszcze popularne niegdyś T-shirty z zabawnymi hasłami, w stylu „Piwo to moje paliwo” i tym podobne? No cóż, nie był to szczyt kreatywności, bo i nie każdy może być Mickiewiczem czy Słowackim. Moda na otaczanie się ciekawymi hasłami i sentencjami wkroczyła także do świata designu. Coraz więcej osób chce w ten sposób wyrazić siebie. Czy można to zrobić bez efektu kiczu? Oczywiście! Przeczytasz o tym w naszym poradniku.

Hasło na ścianie

To jeden z najbardziej charakterystycznych elementów wspomnianej mody. Wiele osób decyduje się umieścić jakieś ciekawe hasło na ścianie w salonie czy w kuchni, by w ten sposób poprawiać sobie humor czy podkreślić jakąś rodzinną zasadę.

Hasło może zostać namalowane (wystarczy kupić odpowiedni szablon) lub umieszczone na fototapecie. Można też postawić na naklejki, litery z drewna czy metalu, a w wersji bezpiecznej po prostu na plakat z sentencją.

W kuchni najczęściej spotyka się różne odwołania do jedzenia i smaku, w salonie stawiamy na jakieś „prawdy uniwersalne”, natomiast w sypialni pozwalamy sobie na bardziej osobiste wyzwania. Tak naprawdę wszystko zależy tutaj od wyobraźni i własnej kreatywności.

Rada

Bardzo zachęcamy, abyś się wysiliła i znalazła (lub wymyśliła) hasło, które nie jest „oklepane”. To powinno być coś, co naprawdę dobrze opisuje Ciebie i będzie jednocześnie pasować do designu wnętrza.

Hasła na dodatkach

Dodatki świetnie nadają się do tego, by umieścić na nich jakieś kreatywne sentencje czy zabawne hasła. Przykładem są chociażby poduszki. W sklepie Majunto znajdziesz sporo tego typu dodatków. Oto kilka przykładów:

Możesz oczywiście skorzystać z gotowych pomysłów lub wybrać coś zupełnie innego. Masz dryg do układania własnych sentencji? Może jakieś zdanie z książki czy z filmu wyjątkowo mocno zapadło Ci w pamięć? Z pewnością nie będzie problemu z umieszczeniem go na dodatku, w tym na wspomnianej już poduszce. Majunto daje Ci możliwość personalizacji zamówionego produktu – wystarczy, że skorzystasz z TEJ opcji w naszym sklepie.

Coś dla niezdecydowanych

Masz milion myśli na minutę i chcesz szybko zapisać jakąś sentencję, która akurat idealnie oddaje Twój nastrój? Umożliwi Ci to ściana-tablica. Jak ją zrobić? To bardzo proste. Wystarczy, że kupisz specjalną farbę, która po wyschnięciu wygląda i zachowuje się jak typowa tablica szkolna. Można po niej pisać kredą. Taka ściana świetnie sprawdzi się w kuchni i będzie bardzo efektownym dodatkiem.

Na ścianie-tablicy możesz zapisywać nie tylko kreatywne hasła, ale też np. listy zakupów czy przepisy kulinarne. To także rewelacyjny gadżet dla dzieci, które nareszcie będą mogły się „wyżyć” artystycznie bez obaw o to, że mama czy tata nie będą zadowoleni z widoku zniszczonej ściany lub tapety.

Dlaczego warto?

Umieszczenie jakiejś sentencji na ścianie czy dodatku przede wszystkim skutecznie personalizuje wnętrze, czyli nadaje mu osobistego charakteru. W ten sposób możesz szybko odmienić wygląd pomieszczenia urządzonego w bezpiecznym, „katalogowym” stylu.

Jeśli nie masz odwagi, by podkreślić swój gust wyrazistymi elementami wystroju, to przynajmniej zrób to mówiąc coś o sobie, swoim podejściu do życia, prezentowanych wartościach. Możesz mieć pewność, że taki dodatek przykuje uwagę gości, a Tobie będzie codziennie dodawać energii do życia.

Co myślisz o umieszczaniu haseł w mieszkaniu? Podoba Ci się ta moda, czy może uważasz to za przesadną ekstrawagancję? Jesteśmy bardzo ciekawi Twojej opinii!

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading