Powiedz coś o sobie, czyli moda na kreatywne hasła we wnętrzach

Pamiętasz jeszcze popularne niegdyś T-shirty z zabawnymi hasłami, w stylu „Piwo to moje paliwo” i tym podobne? No cóż, nie był to szczyt kreatywności, bo i nie każdy może być Mickiewiczem czy Słowackim. Moda na otaczanie się ciekawymi hasłami i sentencjami wkroczyła także do świata designu. Coraz więcej osób chce w ten sposób wyrazić siebie. Czy można to zrobić bez efektu kiczu? Oczywiście! Przeczytasz o tym w naszym poradniku.

Hasło na ścianie

To jeden z najbardziej charakterystycznych elementów wspomnianej mody. Wiele osób decyduje się umieścić jakieś ciekawe hasło na ścianie w salonie czy w kuchni, by w ten sposób poprawiać sobie humor czy podkreślić jakąś rodzinną zasadę.

Hasło może zostać namalowane (wystarczy kupić odpowiedni szablon) lub umieszczone na fototapecie. Można też postawić na naklejki, litery z drewna czy metalu, a w wersji bezpiecznej po prostu na plakat z sentencją.

W kuchni najczęściej spotyka się różne odwołania do jedzenia i smaku, w salonie stawiamy na jakieś „prawdy uniwersalne”, natomiast w sypialni pozwalamy sobie na bardziej osobiste wyzwania. Tak naprawdę wszystko zależy tutaj od wyobraźni i własnej kreatywności.

Rada

Bardzo zachęcamy, abyś się wysiliła i znalazła (lub wymyśliła) hasło, które nie jest „oklepane”. To powinno być coś, co naprawdę dobrze opisuje Ciebie i będzie jednocześnie pasować do designu wnętrza.

Hasła na dodatkach

Dodatki świetnie nadają się do tego, by umieścić na nich jakieś kreatywne sentencje czy zabawne hasła. Przykładem są chociażby poduszki. W sklepie Majunto znajdziesz sporo tego typu dodatków. Oto kilka przykładów:

Możesz oczywiście skorzystać z gotowych pomysłów lub wybrać coś zupełnie innego. Masz dryg do układania własnych sentencji? Może jakieś zdanie z książki czy z filmu wyjątkowo mocno zapadło Ci w pamięć? Z pewnością nie będzie problemu z umieszczeniem go na dodatku, w tym na wspomnianej już poduszce. Majunto daje Ci możliwość personalizacji zamówionego produktu – wystarczy, że skorzystasz z TEJ opcji w naszym sklepie.

Coś dla niezdecydowanych

Masz milion myśli na minutę i chcesz szybko zapisać jakąś sentencję, która akurat idealnie oddaje Twój nastrój? Umożliwi Ci to ściana-tablica. Jak ją zrobić? To bardzo proste. Wystarczy, że kupisz specjalną farbę, która po wyschnięciu wygląda i zachowuje się jak typowa tablica szkolna. Można po niej pisać kredą. Taka ściana świetnie sprawdzi się w kuchni i będzie bardzo efektownym dodatkiem.

Na ścianie-tablicy możesz zapisywać nie tylko kreatywne hasła, ale też np. listy zakupów czy przepisy kulinarne. To także rewelacyjny gadżet dla dzieci, które nareszcie będą mogły się „wyżyć” artystycznie bez obaw o to, że mama czy tata nie będą zadowoleni z widoku zniszczonej ściany lub tapety.

Dlaczego warto?

Umieszczenie jakiejś sentencji na ścianie czy dodatku przede wszystkim skutecznie personalizuje wnętrze, czyli nadaje mu osobistego charakteru. W ten sposób możesz szybko odmienić wygląd pomieszczenia urządzonego w bezpiecznym, „katalogowym” stylu.

Jeśli nie masz odwagi, by podkreślić swój gust wyrazistymi elementami wystroju, to przynajmniej zrób to mówiąc coś o sobie, swoim podejściu do życia, prezentowanych wartościach. Możesz mieć pewność, że taki dodatek przykuje uwagę gości, a Tobie będzie codziennie dodawać energii do życia.

Co myślisz o umieszczaniu haseł w mieszkaniu? Podoba Ci się ta moda, czy może uważasz to za przesadną ekstrawagancję? Jesteśmy bardzo ciekawi Twojej opinii!