Poznaj najważniejsze trendy w designie wnętrz na 2018 rok!

Niektórzy zaczynają nowy rok z mocnym postanowieniem rzucenia palenia, inni zamierzają schudnąć, ale są i tacy, którzy zaraz po sylwestrowych szaleństwach nabierają ochoty na wprowadzenie zmian w wystroju swojego mieszkania. Jeśli jesteś w tej ostatniej grupie, to świetnie trafiłaś. Rok 2018 przyniesienie nam ciekawe trendy w designie wnętrz. Jakie? O tym przeczytasz w naszym poradniku.

Kolor miłości

Mowa oczywiście o czerwonym, który będzie jednym z najmodniejszych i najchętniej wykorzystywanych kolorów w designie wnętrz. 2018 rok bezapelacyjnie ma należeć do ognistej czerwieni, której rolą jest przede wszystkim przełamanie nudnej, pastelowej kolorystyki, która rządziła w naszych mieszkaniach w ostatnich kilku latach.

Czerwony to kolor na tyle intensywny, że należy bardzo uważać z jego stosowaniem. Polecamy Ci zdecydowanie się na kilka ognistych dodatków, jak np. efektowny fotel czy pufa w salonie, czerwony obrus, zasłony z czerwonymi zdobieniami. W ten sposób od razu odmienisz charakter pomieszczenia, nie ponosząc przy tym wcale dużych kosztów czy nie musząc przeprowadzać remontu.

Rada

Drugim promowanym kolorem na 2018 rok jest miodowy, czyli ciepły odcień żółtego. Jest to znacznie lepsza propozycja dla osób, które nie przepadają za bardzo intensywnymi barwami i nie wyobrażają sobie czerwonych dodatków w swoim wnętrzu.

Etno dodatki

Pamiętasz nasz artykuł na temat stylu boho? Jeśli od razu po jego lekturze wiedziałaś, że to coś dla Ciebie, mamy bardzo dobrą informację. To będzie jeden z najgorętszych trendów w designie w 2018 roku. Nieodłącznym elementem stylu boho są bowiem dodatki etniczne, a to one masowo goszczą w nowych projektach najbardziej znanych designerów.

Postaw więc na pamiątki z egzotycznych wakacji, szczególnie w Afryce czy w Azji. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji do tak dalekich podróży, to spokojnie kupisz podobne dodatki w sklepach.

Rada

Etno dodatki to nie tylko afrykańskie maski. Możesz postawić na design patriotyczny i sięgnąć po elementy promujące dokonania polskiej sztuki ludowej – garść propozycji znajdziesz w naszym artykule na ten temat.

Łowicz Black&White Kaszubskie Kwiaty Poduszka Kaszubska Poduszka Kaszubskie Kwiaty Poduszka ludowe wzory

Coś dla fanów nowoczesnego designu

Nieśmiertelnym trendem, promowanym już od co najmniej kilkunastu lat, jest stosowanie we wnętrzach betonu architektonicznego. To propozycja dla osób odważnych, a także dysponujących nieco grubszym portfelem, bo betonowa ściana czy podłoga z pewnością nie będzie tania.

Jeśli beton architektoniczny bardzo Ci się podoba, ale nie możesz sobie pozwolić na zakup takiego materiału wykończeniowego, zastosuj pewien fortel. Możesz zainwestować w panele podłogowe lub fototapetę, które świetnie imitują betonową powierzchnię.

Dużo kwiatów

Bardzo interesującym trendem w designie na 2018 rok jest wykorzystywanie motywów kwiatowych. Projektanci proponują przede wszystkim bardzo duże motywy, czyli np. ogromne kwiaty na fototapecie czy zasłonach. Prawdopodobnie chodzi tutaj o złagodzenie ultranowoczesnej stylistyki, która jest promowana w katalogach od wielu lat, ale nie każdemu musi przypaść do gustu.

My proponujemy, aby w Twoim mieszkaniu motywy kwiatowe zostały przemycone pod postacią poduszek, narzut i kocyków. Sporo inspiracji znajdziesz w naszym sklepie.

Jak podobają Ci się trendy w designie wnętrz na 2018 rok? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu i weź udział w dyskusji na naszym Facebooku!

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading