Nie masz żadnego hobby? Zacznij szyć!

Mieć hobby to fajna rzecz. Pasja jest odskocznią od nudnej i stresującej rzeczywistości, pozwala choć na chwilę zamknąć się w swoim intymnym świecie i uwolnić myśli od codziennych problemów. A czy Ty masz jakieś hobby? Trudne pytanie, prawda? Jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy, to czas najwyższy dać sobie okazję do złapania oddechu. W tym wpisie zachęcimy Cię do zainteresowania się… szyciem. Zanim uznasz, że to nuda, przeczytaj, a na pewno zmienisz zdanie!

To nie jest takie trudne

Na początek banał. Szycia można się nauczyć, ale to pewnie wiesz. Bardziej interesuje Cię, jak to zrobić? No i tutaj z pomocą przychodzi Internet. Na YouTube znajdziesz mnóstwo filmów poradnikowych. Są blogi o szyciu, na których dziewczyny dzielą się praktycznymi poradami. Grunt to chcieć.

Szyć możesz przy pomocy maszyny (najlepsza i najwygodniejsza opcja), ale na początku wystarczy Ci tradycyjna igła i nitka. Zdobędziesz podstawy warsztatu i ruszysz dalej. Maszynę możesz kupić używaną – jest tego trochę na portalach ogłoszeniowych. Zainwestuj w tańszy sprzęt – jak Ci się nie spodoba, to bez żalu uznasz, że szycie nie jest Twoim sposobem na nudę.

Satysfakcja przede wszystkim

Jeśli zastanawiasz się, po co właściwie masz zacząć szyć, to mamy prostą odpowiedź: bo to daje olbrzymią satysfakcję. Samodzielne uszycie sukienki, skrócenie spodni, uszycie zasłon czy firanek – uwierz na słowo, że to super uczucie oglądać i nosić takie rzeczy.

Gdy już się wkręcisz, to możesz mieć pewność, że fama o Twoich nowych umiejętnościach szybko rozejdzie się po osiedlu i rodzinie. Tak, będziesz „musiała” pomóc sąsiadce, kuzynce i teściowej. Traktuj to jednak jako dobrą przysługę (oczywiście z umiarem) i kolejny sposób na to, aby oderwać się od rzeczywistości.

Pomysł na biznes?

Załóżmy, że masz talent do szycia, o którego istnieniu nawet nie wiesz. Czy to nie będzie dla Ciebie motywacją, aby rozkręcić własny drobny biznes? Na szyciu naprawdę można zarobić, szczególnie znajdując dla siebie niszę. Dokładnie tak narodziło się Majunto. Od hobby, przez pasję, po prężnie działający sklep z tym, co niepowtarzalne, kreatywne, piękne i przede wszystkim poszukiwane na rynku.

Jeśli nie lubisz swojej obecnej pracy, masz wrażenie, że życie przecieka Ci przez palce, chcesz zacząć kreatywnie wykorzystywać wolny czas – naprawdę pomyśl o szyciu. Kto wie, może będzie to początek Twojej nowej zawodowej drogi?

Dlaczego w ogóle szycie jest fajne?

Racjonalne powody już poznałaś. Pora na te typowo emocjonalne. Zaczynamy wyliczankę. Szycie jest fajne, bo:

  • Rewelacyjnie odpręża,
  • Pozwala odnaleźć w sobie kreatywność,
  • Nie jest bardzo angażujące – szyjąc możesz jednocześnie słuchać radia czy zerkać na telewizję,
  • Wciąga!
  • Możesz szyć wszędzie, nie potrzebujesz do tego wielkiej pracowni,
  • Nie musisz nigdzie wychodzić, możesz uprawiać hobby gdy zimno, ciemno i hula wiatr,
  • Święty spokój – hałas maszyny skutecznie zniechęci rodzinę do zawracania Ci głowy z byle powodu 🙂

Możesz znaleźć wiele własnych argumentów. Po prostu spróbuj!

A z praktycznego punktu widzenia…

Samodzielne szycie po prostu się opłaca! Przypomnij sobie, ile razy zdarzyło Ci się już oddać spodnie do skrócenia czy zwężenia? Jak często kupowałaś poszewki? A co z wiecznym wypożyczaniem strojów dla dziecka na bal przebierańców? No właśnie. Szyjąc możesz to wszystko zrobić sama i świetnie się przy tym bawić.

Szycie uczy cierpliwości, daje satysfakcję, jest bardzo szlachetnym zajęciem. Szycie to po prostu cenna umiejętność. Jeśli po przeczytaniu tego wpisu nadal nie jesteś przekonana, to pewnie już się nie przekonasz. Mamy jednak nadzieję, że stało się inaczej.

 

Szyjesz? Pochwal się swoimi dziełami na naszym facebookowym profilu!

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading