Kolorowych i… zdrowych snów. Wybieramy pościel dla maluszka

Każdy rodzic troszczy się o to, aby jego dziecko miało kontakt z rzeczami zdrowymi, wysokiej jakości i niewywołującymi podrażnień czy alergii. Mimo to zbyt często bagatelizujemy rolę pościeli, w jakiej śpi pociecha. Warto sobie uzmysłowić, że niemowlę ma bezpośredni kontakt z poszewką kołdry i poduszki przez około 14-16 godzin na dobę. To wystarczający powód, aby zainwestować w pościel dobrej jakości, szczególnie dla maluszka. Majunto podpowiada, jak dobrze wybrać pościel i nie rezygnować przy tym z estetyki.

Przede wszystkim bawełniana!

Bawełna to naturalny materiał, który nie wywołuje alergii i podrażnień, dlatego wybierając pościel dla maluszka skup się na produktach wykonanych w 100% z bawełny. Z góry odrzuć pościel z jakimikolwiek domieszkami, bo to może się źle odbić na kondycji skóry niemowlaka. Niemal na pewno pojawi się wysypka.

Z tego samego powodu niemowlęcą pościel należy prać w bardzo niskiej temperaturze (30-40 stopni Celsjusza) i w specjalnych proszkach hipoalergicznych oraz pozbawionych silnych detergentów.

Na rynku bez problemu znajdziesz pościel „antyalergiczną”. Po trosze jest to chwyt marketingowy, bo alergię wywołują głównie detergenty i roztocza, ale mimo wszystko warto poszukać poszewek mających certyfikat OEKO-TEX.

Poduszka – tak czy nie?

Większość pediatrów i fizjoterapeutów odradza podawanie niemowlakowi poduszeczki do spania i Majunto się do tej opinii przychyla. Maluszek spokojnie może położyć główkę na samym prześcieradle. Jednak gdy dziecko będzie już starsze, powoli zacznij wprowadzać poduszkę, dzięki której pociesze będzie po prostu wygodniej.

Aby urozmaicić wygląd łóżeczka możesz oczywiście zastosować miękkie ochraniacze przywiązywane do wezgłowia i szczebelków. Ich zadaniem jest uniemożliwienie dziecku wkładania rączek między szczebelki, co mogłoby być dla niego niebezpieczne.

Nie zapomnij również o miłym w dotyku kocyku, który przyda się Wam nie tylko w pokoju, ale też np. podczas spaceru czy wakacji. Kocyk także powinien być wykonany z bawełny lub częściowo z przyjemnego i ciepłego polaru.

Pościel to ważny element dekoracyjny pokoju niemowlaka

Pamiętasz nasz wpis na temat zasad urządzania pokoju dla noworodka? Wspominamy o nim, ponieważ pościel oczywiście może, a wręcz powinna być także elementem wystroju. Chodzi o to, aby uniknąć sztampy, za którą przecież nie przepadasz.

Kolorowa pościel ożywia pokój dziecka, a starszemu maluchowi ułatwia też zasypianie. Nie ma to jak położyć się spać z myślą, że ulubione postaci są tuż obok, przy samej buzi i czujnie pilnują, aby przyśniły się tylko piękne rzeczy.

Jeśli szukasz ciekawych inspiracji, to oczywiście znajdziesz je w Majunto. Fantastyczną propozycją dla chłopca może być pościel Wesołe Dinozauraki, którą warto uzupełnić mięciutkim kocykiem z tym samym motywem.

Dla dziewczynki polecamy bajeczny komplecik Groszkowo uzupełniony kocykiem Pink Dots.

Masz własny pomysł na niepowtarzalną pościel dla dziecka? Możesz zamówić ją w Majunto! Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Zwracasz uwagę na jakość pościeli, w której śpi Twój maluszek? Co powiesz na nasze propozycje? To świetny moment, aby zostawić komentarz!

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading