Wpływ barw i kształtów na wyobraźnię dziecka…

black

Dzieci to istoty ciekawe życia i świata. Im bardziej coś jest kolorowe i barwne, tym bardziej przyciąga uwagę.
Większość rodziców popełnia błąd, projektując dziecięcy pokój a jasnych, pastelowych kolorach. Dziecko już od maleńkości powinno być otaczane kontrastami. Najlepiej czernią i bielą?

Wydaje Ci się, że czarny nie nadaje się dla dziecka? Zwróć uwagę na pościel w grochy? Czarna w białe kropki. Biała w czarne kropki. Stylowe a jakże pożyteczne i doskonale wpływające na rozwój dziecka. Dziecko musi też widzieć wyraźne kształty. Tak samo, jak mówienie do dziecka stymuluje jego rozwój słuchowy, tak też otaczanie go żywymi barwami rozwija jego bodźce wzrokowe.

KROPKOWO - PASKOWO
KROPKOWO – PASKOWO

Miłe misie i kwiatuszki zostawmy na późniejszy czas.

No właśnie… nadchodzi czas, gdy dziecko nie jest już noworodkiem, niemowlakiem a juniorem.
Ciekawym świata juniorem. Warto wtedy otoczyć go rzeczami, które go interesują… Uwielbia dinozaury? Będzie szczęśliwy, gdy otrzyma pościel w dinozaury.

db38b76963d48b371d096f74a8499a6f
Pościel ZEBROWO – DINOZAURAKOWO

 

Córeczka marzy by być wróżką? Wróżkowa poduszka – chmurka stanie się idealnym przytulakiem. A całości dopełni szara kotka z czerwoną wstążką.

f6bef7d2c3fadf843bfb10b84c88ae53
KSIĘŻNICZKĄ BYĆ

Warto otaczać dzieci barwami. Oczywiście nie wolno też przesadzać, by kącik naszego maluszka nie stał się pstrokatym kiczem. Jeśli decydujemy się na pokoik w barwach zielonych to trzymajmy się tego, jednak warto dodać element wyróżniający się. Nawet kilka.

Narzuta Patchwork SÓWKO… 88x140cm
Narzuta Patchwork SÓWKO… 88x140cm

Za pomocą zwykłej patchworkowej poduszki możemy stymulować wyobraźnię dziecka, które wymyśla historie związane z danymi bohaterami.
Na lampce nocnej widnieją sówki? Przecież one są strażniczkami snu i przeganiają złe stwory, które być może odwiedzają Twoje dziecko w nocy.

Lampka nocna MIŚ. Sowi abażur BIG.
Lampka nocna MIŚ. Sowi abażur BIG.

Pościel opanowały kotki? Zwierzątka odpoczywają po swoich przygodach. Ostatnio były w dżungli z wizytą u swoich kuzynów – tygrysów. Zabawa była przednia! Tańczyli do rana popijając mleczko. Zaś w drodze powrotnej udało im się obronić małe tygrysiątko przed stadem hien… Dobro wszakże zawsze zwycięża!

55c92faff81462e349be468b5fa6fec4
KOTKI WĘDROWNICZKI 88x167cm

Co by było, gdyby na świecie nie było barw?
Na pewno by było nudno, smutno i monotonnie!
Aby uchronić się przed tym proponujemy Feerię barw majunto!

blue moon majunto
Stylizacja Colors of majunto: Blue Moon

 

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading