Uwaga, parzy! Oryginalne łapki kuchenne, które zmieniają sztampę w przygodę

tekstylia kuchenne
Tekstylia kuchenne

Hasło „Do garów!” nabiera zupełnie nowego znaczenia. Majunto po raz kolejny zmienia klasyczne wyobrażenie o rzeczywistości i tym razem oddajemy w Wasze – nomen omen – ręce, oryginalne łapki kuchenne. Świetna, kolorowa kolekcja zwykłych przedmiotów, które nagle stają się zupełnie niezwykłym elementem wystroju kuchni. Przyjrzyjcie się naprawdę uważnie i znajdźcie to, co najlepiej odpowiada Waszym charakterom.

Z szafy wprost na ścianę

Dosyć chowania ich do szuflady i wstydliwego skrywania pod stertą innych sprzętów! Oryginalne łapki kuchenne aż proszą się o ich pokazywanie światu, a przynajmniej Waszym gościom i domownikom. Te w stylu Majunto bardziej przypominają efektowne obrazki niż klasyczne, nudne do bólu elementy wyposażenia kuchni. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby dostojnie wisiały sobie na ścianie nad blatem.

Praktyczne, ale nie nudne

Łapki kuchenne zawsze miały coś w sobie. Coś, co kazało nam wybierać te, które w pewien sposób ożywiały kuchnię. Być może pamiętacie, jak nasze mamy używały łapek w kształcie fartuszków, wykonanych na szydełku? Były piękne, prawda? W pewnym momencie gdzieś tę wrażliwość najwyraźniej zgubiliśmy i do kuchni zaprosiliśmy – może nieświadomie – tekstylne koszmarki bez żadnego wyrazu. Brrrr, nic dziwnego, że ostatecznie lądowały one w najpilniej strzeżonej przed gośćmi szufladzie.

Na szczęście wraca do nas moda na rękodzieło, które przez lata także ewoluowało. Ręcznie szyte przedmioty codziennego użytku nie kojarzą się już z cepelią i z powodzeniem mogą pojawiać się w nawet bardzo nowoczesnych wnętrzach. Piękno jest przecież uniwersalne i ponadczasowe. Biała kuchnia będzie idealnym tłem dla fantazyjnych łapek powieszonych tuż nad blatem. W ten sposób pokażecie nie tylko swoje przywiązanie do jakości i klasy, ale także dystans do ortodoksyjnego pojmowania konwencji.

Wybieraj, jak Ci pasuje

Oryginalne łapki kuchenne, które możecie znaleźć w sklepie Majunto, spokojnie mogą być przez gości mylone z pięknymi podkładkami. Zdradza je tylko ten niepozorny wieszaczek… Przygotowaliśmy dla Was kilkanaście świetnych wzorów, nawiązujących do tradycji rękodzielnictwa, a także tych zupełnie nowatorskich. Pozostawiamy Wam wybór łapek, które najbardziej się Wam przydadzą. Mogą to być przedmioty w stylu serwetek lub całe rękawice, idealne do obsługi piekarnika.

Pochłonęły nas kolory i fantazyjne wzory, bo zasadą Majunto jest absolutny brak zgody na poddawane się konwencji. Nie wierzymy, że wszystko ma swój czas i porządek. Nie chcemy piec ciast w nudnych fartuszkach i odcedzać warzyw przy pomocy kawałka szmatki czy ręcznika. Was też nic nie ogranicza. Pamiętajcie, że zawsze macie możliwość zamówienia indywidualnego projektu, który będzie idealnie pasował do Waszej kuchni.

Jakie łapki kuchenne macie obecnie w swoich kuchniach? Pamiętacie te hafciarskie cudeńka, których używały nasze mamy i babcie? Czy któryś z proponowanych przez nas wzorów wyjątkowo przypadł Wam do gustu? Zachęcamy do komentowania stylu Majunto!

KOMPLET KUCHENNY SILVER APPLE
KOMPLET KUCHENNY SILVER APPLE
KOMPLET KUCHENNY PORCELAIN ROSES
KOMPLET KUCHENNY PORCELAIN ROSES
KOMPLET KUCHENNY JUST BEAUTY
KOMPLET KUCHENNY JUST BEAUTY
KOMPLET KUCHENNY PRISMATIC WORLD
KOMPLET KUCHENNY PRISMATIC WORLD
KOMPLET KUCHENNY CLASSIC SIMPLE 03
KOMPLET KUCHENNY CLASSIC SIMPLE 03
KOMPLET KUCHENNY SWEET MUFFIN 03
KOMPLET KUCHENNY SWEET MUFFIN 03
KOMPLET KUCHENNY RETRO STYL 01
KOMPLET KUCHENNY RETRO STYL 01

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading