Ręcznie robiona przytulanka. 5 powodów, dla których jest lepsza niż ta z marketu.

ce00726b6bf8a1b87b58bff30b2ccf40

Nie ma lepszego przyjaciela dziecka niż pluszowy miś. Tak było 50 lat temu i tak samo jest dzisiaj. To fenomen, który oparł się naporowi nowoczesnej technologii. Na szczęście po chwilowym zachłyśnięciu się misiami wykonywanymi taśmowo w fabrykach, które nie mają żadnego indywidualnego wyrazu, wraca moda na wyroby rękodzielnicze. Ręcznie robiona przytulanka będzie idealnym prezentem dla dziecka, ale także dla dorosłego, który potrafi docenić prawdziwe piękno.

Wybór dla świadomych

Ręcznie robiona przytulanka ma mnóstwo zalet, które są kompletnie obce wyrobom taśmowym. Te, z naszego punktu widzenia najważniejsze, możecie poznać poświęcając kilka chwil na przeczytanie poniższej listy. Kubek kawy na biurku mile widziany!

1. Jakość – ręcznie robiona przytulanka jest po prostu lepiej wykonana. Wszystkie haftowane noski i serduszka wykonuje się ręcznie, przy użyciu dobrej jakości nici i oczywiście materiału. Jedna osoba poświęca na uszycie przytulanki tyle czasu, ile maszyna potrzebuje do wyprodukowania tysiąca. To wszystko tłumaczy.
2. Indywidualizm – ręcznie robiona przytulanka może zostać wykonana na zamówienie. Wówczas mamy pewność, że nikt inny takiej nie posiada. Misie z marketu praktycznie niczym się nie różnią i nie mają indywidualnego charakteru.
3. Poczucie dobrze wydanych pieniędzy – jeśli decydujemy się na zakup ręcznie wykonanej przytulanki, mamy pewność, że cena uwzględnia głównie koszty pracy. W przypadku produktów taśmowych gros `ceny tworzą koszty marketingu i dystrybucji.
4. Ponadczasowość – rękodzieło jest piękne dziś i będzie piękne jutro. Ręcznie zrobiona przytulanka może służyć dziecku przez wiele lat i w tym czasie na pewno nie zniszczy się w stopniu, jaki taśmowe produkty osiągają już po roku.
5. Klasa – jeśli dasz swojej ukochanej misia z marketu, to ryzykujesz, że ostatecznie trafi on na dno kufra z nietrafionymi prezentami. Ręcznie wykonana przytulanka będzie natomiast świadczyć o tym, że podchodzisz do związku poważnie, a także, że doceniasz rzeczy piękne i dobre jakościowo. To cecha ludzi z klasą.

Jak powstaje ręcznie robiona przytulanka?

Wszystko zaczyna się od projektu. Majunto uwielbia wymyślać nowe wzory przytulanek, ale konsekwentnie trzymamy się naszego małego ulubieńca, czyli kolorowego, wzorzystego misia. Może jest to staromodne, może mało oryginalne. Tak czujemy, a intuicja zastępuje nam bezduszne „rozpoznanie rynku”.

W naszym sklepie znajdziecie kilka bardzo oryginalnych projektów, które różnią się wzorami i kolorami. Jeśli nie celujecie w klasycznego misia, może zainteresują Was przytulanki w osobie kotów, rybek, ślimaków, psów czy potworniaków? W każdym przypadku macie gwarantowaną jakość (przytulanki wykonujemy z wysokiej klasy bawełny i wypełniamy antyalergiczną kulką silikonową) i możliwość dopasowania ostatecznego wyglądu pluszaka do swoich indywidualnych oczekiwań. Rozgośćcie się, pooglądajcie nasze propozycje i…zamawiajcie.

Prawie byśmy zapomnieli, a mamy dla Was bardzo ważną informację. 25 listopada na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Nieważne czy tego zrobionego ręcznie czy maszynowo. Majunto życzy wszystkim Misiom – a przede wszystkim ich małym właścicielom – samych pluszowych chwil!

Jakie przytulanki towarzyszyły Wam podczas Waszego dzieciństwa? Może któraś z nich przetrwała do dziś i czasami przypomina Wam o beztroskim czasie? Dla swoich pociech wybieracie pluszaki robione ręcznie czy maszynowo?

Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii!

5bb3436d91f4e678c1d7e8a82572b322
Niebieski Miś – kropeczki
Ciemno niebieski Miś - kropeczki
Ciemno niebieski Miś – kropeczki
Czerwony Miś - kropeczki
Czerwony Miś – kropeczki
Miętowy Miś - kropeczki
Miętowy Miś – kropeczki
Czarny Miś - kropeczki
Czarny Miś – kropeczki
Motyli Miś - róż
Motyli Miś – róż
Kwiecisty Miś - niebieski
Kwiecisty Miś – niebieski
Kwiecisty Miś - czerwień
Kwiecisty Miś – czerwień
Deszczowy Miś
Deszczowy Miś

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading