Przekonaj się, jak DOBRA pościel może wpłynąć na jakość Twojego snu!

Być może zaskoczy Cię informacja, że przeciętnie człowiek spędza w łóżku około 30% swojego życia. To dostateczny powód, by przynajmniej spróbować zadbać o jakość snu, bo od tego bezpośrednio zależy nasze samopoczucie w ciągu dnia. Ile razy zdarzyło Ci się wstać z poczuciem potwornego zmęczenia, mimo przespania zalecanych 8 godzin? No właśnie. Wpływ na jakość snu ma wiele elementów, w tym rodzaj pościeli. Podpowiemy Ci, jak wybrać naprawdę dobrą.

Kilka słów o śnie

Pisanie, że sen jest ważny dla życia człowieka, to truizm, jednak przekucie teorii w praktykę przychodzi nam dość trudno. Zastanów się, kiedy ostatni raz porządnie się wyspałaś? No właśnie.

Zdaniem lekarzy minimalna ilość snu dla dorosłego człowieka wynosi 7 godzin. Lepiej jednak celować w przynajmniej ośmiogodzinny i koniecznie nieprzerwany sen.

Optymalnym przedziałem czasowym dla zdrowego snu jest okres między 22 wieczorem a 7 rano. Wtedy ludzki organizm najskuteczniej się regeneruje. Jeśli twierdzisz, że o 22 nie jesteś jeszcze zmęczona, to zacznij od wprowadzenia stałego rytmu zasypiania. Przez kilka dni kładź się do łóżka około 10 wieczorem – zobaczysz, że organizm sam się przestawi i będzie Ci o wiele łatwiej zasypiać wcześnie, dzięki czemu poranna pobudka nie będzie aż tak dokuczliwa.

Staraj się trzymać harmonogramu przez cały tydzień, również w weekendy. Ewentualne wydłużenie czasu snu nie powinno przekraczać 1 godziny.

Dobra pościel? Koniecznie z bawełny

Podczas snu ludzka skóra ma bezpośredni kontakt z pościelą – poszewką poduszki i kołdry. Warto zatem zadbać, aby to, czego dotykamy, nie powodowało podrażnień czy alergii. Dzięki temu wyraźnie poprawi się jakość naszego snu.

Jeśli chcesz kupić naprawdę dobrą pościel, kieruj się w stronę produktów wykonanych w 100% z bawełny. Jest to materiał naturalny, przyjazny ludzkiej skórze, obojętny dla alergików. Szczególnie godna polecenia jest pościel posiadająca certyfikat OEKO-TEX.

O wyborze dobrej pościeli wspomnieliśmy niedawno przy okazji artykułu o urządzaniu pokoju dla noworodka. Koniecznie do niego zajrzyj!

Pościel bawełniana ma kilka niezaprzeczalnych atutów:

  • Nie uczula,
  • Zapewnia swobodne oddychanie w nocy (mniej się pocisz),
  • Jest trwała i łatwa w utrzymaniu,
  • Nie jest droga.

Biorąc to pod uwagę naprawdę nie warto przesadnie oszczędzać i kupować pościeli z domieszką sztucznych materiałów, które mogą powodować uczulenia i drażnić Twoją skórę.

Jeśli nie cierpisz prasować pościeli, wybierz tę z kory, czyli specjalnego rodzaju bawełny nadającej się do użycia od razu po wypraniu i wysuszeniu.

Kolorowych snów

Oryginalna pościel to świetny sposób na odmianę oblicza sypialni. Jeśli drażni Cię już nudny, sztampowy wygląd tego pomieszczenia, a jednocześnie nie stać Cię na przeprowadzenie kompleksowego remontu, postaw właśnie na nową pościel. Może być ozdobiona jakimś ciekawym motywem, elegancka, barwna. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Nie zapomnij również o narzucie, która zabezpieczy pościel przed kurzem, a jednocześnie stanie się mocnym elementem stylistycznym w Twojej sypialni. W kolekcji Majunto znajdziesz sporo interesujących propozycji – również wykonanych w technice patchworkowej, o której pisaliśmy TUTAJ.

Pamiętaj również, że na jakość Twojego snu wpływają jeszcze inne rzeczy: materac, kolor ścian, wyciszenie sypialni i oczywiście poziom stresu. Jeśli kładziesz się spać z milionem złych myśli w głowie, to w dobrym wypoczęciu nie pomoże Ci nawet najlepsza pościel na świecie.