Przekonaj się, jak DOBRA pościel może wpłynąć na jakość Twojego snu!

Być może zaskoczy Cię informacja, że przeciętnie człowiek spędza w łóżku około 30% swojego życia. To dostateczny powód, by przynajmniej spróbować zadbać o jakość snu, bo od tego bezpośrednio zależy nasze samopoczucie w ciągu dnia. Ile razy zdarzyło Ci się wstać z poczuciem potwornego zmęczenia, mimo przespania zalecanych 8 godzin? No właśnie. Wpływ na jakość snu ma wiele elementów, w tym rodzaj pościeli. Podpowiemy Ci, jak wybrać naprawdę dobrą.

Kilka słów o śnie

Pisanie, że sen jest ważny dla życia człowieka, to truizm, jednak przekucie teorii w praktykę przychodzi nam dość trudno. Zastanów się, kiedy ostatni raz porządnie się wyspałaś? No właśnie.

Zdaniem lekarzy minimalna ilość snu dla dorosłego człowieka wynosi 7 godzin. Lepiej jednak celować w przynajmniej ośmiogodzinny i koniecznie nieprzerwany sen.

Optymalnym przedziałem czasowym dla zdrowego snu jest okres między 22 wieczorem a 7 rano. Wtedy ludzki organizm najskuteczniej się regeneruje. Jeśli twierdzisz, że o 22 nie jesteś jeszcze zmęczona, to zacznij od wprowadzenia stałego rytmu zasypiania. Przez kilka dni kładź się do łóżka około 10 wieczorem – zobaczysz, że organizm sam się przestawi i będzie Ci o wiele łatwiej zasypiać wcześnie, dzięki czemu poranna pobudka nie będzie aż tak dokuczliwa.

Staraj się trzymać harmonogramu przez cały tydzień, również w weekendy. Ewentualne wydłużenie czasu snu nie powinno przekraczać 1 godziny.

Dobra pościel? Koniecznie z bawełny

Podczas snu ludzka skóra ma bezpośredni kontakt z pościelą – poszewką poduszki i kołdry. Warto zatem zadbać, aby to, czego dotykamy, nie powodowało podrażnień czy alergii. Dzięki temu wyraźnie poprawi się jakość naszego snu.

Jeśli chcesz kupić naprawdę dobrą pościel, kieruj się w stronę produktów wykonanych w 100% z bawełny. Jest to materiał naturalny, przyjazny ludzkiej skórze, obojętny dla alergików. Szczególnie godna polecenia jest pościel posiadająca certyfikat OEKO-TEX.

O wyborze dobrej pościeli wspomnieliśmy niedawno przy okazji artykułu o urządzaniu pokoju dla noworodka. Koniecznie do niego zajrzyj!

Pościel bawełniana ma kilka niezaprzeczalnych atutów:

  • Nie uczula,
  • Zapewnia swobodne oddychanie w nocy (mniej się pocisz),
  • Jest trwała i łatwa w utrzymaniu,
  • Nie jest droga.

Biorąc to pod uwagę naprawdę nie warto przesadnie oszczędzać i kupować pościeli z domieszką sztucznych materiałów, które mogą powodować uczulenia i drażnić Twoją skórę.

Jeśli nie cierpisz prasować pościeli, wybierz tę z kory, czyli specjalnego rodzaju bawełny nadającej się do użycia od razu po wypraniu i wysuszeniu.

Kolorowych snów

Oryginalna pościel to świetny sposób na odmianę oblicza sypialni. Jeśli drażni Cię już nudny, sztampowy wygląd tego pomieszczenia, a jednocześnie nie stać Cię na przeprowadzenie kompleksowego remontu, postaw właśnie na nową pościel. Może być ozdobiona jakimś ciekawym motywem, elegancka, barwna. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Nie zapomnij również o narzucie, która zabezpieczy pościel przed kurzem, a jednocześnie stanie się mocnym elementem stylistycznym w Twojej sypialni. W kolekcji Majunto znajdziesz sporo interesujących propozycji – również wykonanych w technice patchworkowej, o której pisaliśmy TUTAJ.

Pamiętaj również, że na jakość Twojego snu wpływają jeszcze inne rzeczy: materac, kolor ścian, wyciszenie sypialni i oczywiście poziom stresu. Jeśli kładziesz się spać z milionem złych myśli w głowie, to w dobrym wypoczęciu nie pomoże Ci nawet najlepsza pościel na świecie.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading