Mombi – poduszki dziecięce, poduszki z pieskami i poduszki z kotkami

Img0942COPY

MOMBI
Rysunek to Jej pasja. Wszystko, co Jej wpadnie do głowy przelewa na papier. Spod Jej rąk wychodzą piękne kociaki i wesołe stworki. Kocha to, co robi, robi to z pasją.

Jednak przestało Jej to wystarczać. Papier to wszakże staromodny wynalazek. A gdyby tak szkicować na szmatkach? Będę nowoczesna! Zacznę rysować na poduszkach. Jej pomysły i nowe twory podziwiać można teraz na poduszkach majunto. Z dużej sztuki razy dwa powstanie teraz wielka sztuka! Sprawna dłoń Mombi i piękny szew majunto to prawdziwa artystyczna bomba, która wybuchła z wielką mocą, siłą i energią!
Oto nadchodzi. Dzielna drużyna piesków. Owoc wspaniałego pomysłu. Stworzony kilkunastoma ruchami dłoni Mombi. Wizja przelana na materiał haftem majunto wesołe, uśmiechnięte, waleczne, niepowtarzalne. Odgonią burzowe chmury, wywołają uśmiech na twarzy nawet u Największego ponuraka. Wesoło merdają ogonkiem, nawet jeśli wyszli świeżo od fryzjera. Radośnie mrugają oczkiem, nawet spod kolorowych okularów. Czy chcesz je poznać? Dzielna drużyna piesków zagościła na stałe na poduszkach dziecięcych  majunto.

PUDEL ELEGANCIK
PUDEL ELEGANCIK

PUDEL ELEGANCIK
To jest pudel. Elegancki pudel. Zawsze stylowo wyczesany i wystrzyżony budzi podziw koleżanek. Z gracją porusza się ulicami, spogląda na nas pięknymi oczyma spod długich rzęs. Uwielbia zabawę, śpiew i brylowanie po salonach. W wolnych chwilach wymyśla nowe fryzury i szyje nowe stroje. Bo przecież zawód pudelka do czegoś zobowiązuje! Właśnie szuka nowych bucików. Muszą być eleganckie i wygodne – czy widziałaś kiedyś psa w szpilkach?

PIESKI SZPIEG
PIESKI SZPIEG

PIESKI SZPIEG
Cichy i niepozorny. Można powiedzieć – mały leniuszek. Najchętniej cały dzień przesiedziałby w jednym miejscu. Spogląda swymi pięknymi oczkami. Mały szpieg, współpracujący z Pieskiem Opiekunem. Gdy tylko zauważa zagrożenie, natychmiast daje znam koledze, a ten wkracza do akcji. Wyłapuje każdy problem, działa, zanim pojawią się pierwsze łzy. Uwielbia dzieci i nie zniósł by, gdyby działa im się jakakolwiek krzywda. Musi być ciągle w pogotowiu… Hał, hał…

PIESEK ŚMIESZEK
PIESEK ŚMIESZEK

PIESEK ŚMIESZEK
Oto jest. Piesek śmieszek. Widzisz te roześmiane oczyska? Rozweselający wszystkich dookoła. Sypiący dowcipami i celnymi ripostami. Z nim nie ma nudy, z nim jest zabawa. Na smutki i pochmurne dni działa jak lekarstwo. Dla swoich przyjaciół zrobi wszystko, nawet stanie na głowie (co trudne nie będzie- wystarczy odwrócić poduszkę). A gdy dzień się skończy utuli do snu opowiadając wesołe bajeczki. Uśmiechniesz się do mnie? Ha – ha – hał.

PIESEK PODRÓŻNIK
PIESEK PODRÓŻNIK

PIESEK PODRÓŻNIK
Przypominam się kogoś? Tak, jestem młodszym kuzynem tego słynnego Reksia. Byłem małym szczeniaczkiem, gdy woził mnie w wózeczku. To on wpoił we mnie zamiłowanie do przygód. Pochwalę się Wam, że przemierzyłem już cały świat wszerz i wzdłuż. Pływałem statkami, jeździłem na wielbłądach, nawet udało mi się polecieć paralotnią. Teraz postanowiłem odpocząć, miejsce znalazłem wprost idealne. Miękkie, jasne i w dodatku w przemiłym towarzystwie. Oczywiście wiesz, o kogo chodzi?

PIESEK MALARZYK
PIESEK MALARZYK

PIESEK MALARZYK
Nie bójcie się! Nie mam ospy. Różyczki też nie. Po prostu pochlapałem się farbą. Pozwólcie, że się przedstawię. Jestem Malarzyk. Uwielbiam malować. I dlatego ciągle jestem w cały w kropkach. Wierzcie mi, jakie piękne obrazy wychodzą spod moich łap. Krajobrazy, portrety… chociaż koledzy mówią, że nie umiem malować… Eh, nie znają się! A Wy co myślicie? Podobają Wam się moje kropki? Naprawdę? Jestem zaszczycony! Uciekam malować dalej!

PIESEK ŁATEK
PIESEK ŁATEK

PIESEK ŁATEK
To jest Łatek. Pies przyjaciel. Idealny i do tańca i do różańca. Zawsze przytuli, pocieszy, rozweseli. Poznamy go po charakterystycznej łatce. Z dumą obnosi się z nią po majuntowym podwórku. Chełpi się tym, że nie ma drugiego takiego, jak on. Poza tym ma bardzo napięty grafik- dziś na przykład wybiera się na kawę z kurką, a jutro na fitness z pieskiem Mopsikiem. Może do nich dołączysz?

PIESEK MOPSIK
PIESEK MOPSIK

PIESEK MOPSIK
To Mopsik. Mopsik ma bardzo ważne zadanie. Gdy śpisz, on swym długim futerkiem odkurza Twoje sny. Pielęgnuje te dobre, a te złe wyrzuca do senkowego kosza. Jest bardzo czujny i uważny, nie przepuści żadnemu koszmarkowi, które już się go bardzo boją. Dla dzieci Mopsik jest bardzo miły i przyjemny, wprost uwielbia przytulające się do niego małe łapki dzieciaków. Ten go pomizia po nosku, tamten pogłaska po grzbiecie, inny jeszcze pociągnie za ogon. Mopsik wtedy wie, że żyje!

PIESEK PIESZCZOSZEK
PIESEK PIESZCZOSZEK

PIESEK PIESZCZOSZEK
Jestem piesek pieszczoszek. Czy zgadniecie, dlaczego tak na mnie mówią? Skąd wiedzieliście? Tak, uwielbiam się przytulać. Przytulanie to mój wyuczony zawód. Przytulam się do każdego. Moje puszyste, falowane futerko sprawdza się w tym doskonale. Powiem Wam w sekrecie, że przytulała się do mnie nawet Królowa Wróżek, gdy miała zły dzień i było jej smutno. Teraz wędruję po świecie szukając nowych przyjaciół, do których mógłbym się przytulić. Może wśród Was takich znajdę?

SUPER LUZAK
SUPER LUZAK

SUPER LUZAK
Hej ziomki i ziomalki. Kto ma ochotę na mały melanż? Oczywiście przy oranżadzie. Nie daj się prosić, nie lubię imprez w samotności. A może masz ochotę posłuchać o moich przygodach? Czy wiesz, że w odległej krainie byłem didżejem? Miksowałem dzieciakom skoczne hity w sam raz na potańcówki. Miałem też przygodę z oprowadzaniem wycieczkowiczów po Muzeum Luzu i Luzaków. Nie słyszeliście o takim? To koniecznie musicie się tam wybrać…
A teraz pozwól,cie że się zdrzemnę…. Strasznie zmęczyły mnie te opowieści. Do zobaczenia.

PIES OPIEKUN
PIES OPIEKUN

PIES OPIEKUN
W przeciwieństwie do pozostałych członków Psiej drużyny – ten jest spokojny i opanowany. Jego jedynym celem i misją jest opiekowanie się swoimi małymi podopiecznymi. Spostrzegawczym okiem spogląda na nich i pilnuje, by nie stała się im żadna krzywda. Nie może pozwolić, by się uderzyło, zraniło, smuciło. Czerwony szal to jego znak rozpoznawczy. Wystarczy, że delikatnie go pogłoskach a już jest gotowy do działania. Cichy, skromny opiekun.

KOTEK MAMROTEK
KOTEK MAMROTEK

KOTEK MAMROTEK
Pieski by Mombi przygotowują się do chłodnych jesiennych wieczorów i otuliły się kolorowym futerkiem. Mają też nowych przyjaciół – kotki. Że co? Koty i psy nie darzą się sympatią? Na pewno nie te! To są wielcy kumple do psot i figlów. Ostatnio nawet wybrali się na wspólne zakupy i przyodziały się w zawsze modny dżins. Bo kto powiedział, że zwierzaki nie mogą być trendy?

Dzieci uwielbiają poduszki, a majunto uwielbia dzieci! Dlatego wraz z mombi przygotowaliśmy poduszki dziecięce które pokochają dzieci. Poduszki z pieskami i poduszki z kotkami – a każdy z nich ma swoją historię. Który z dzielnej drużyny jest Twoim ulubieńcem?

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading