Gwiazda w starym stylu

hollywood-1

Nie wiem czy pamiętacie, pewnie nie wszyscy, ale niektórzy na pewno program telewizyjny „W starym kinie”.
Ja pamiętam dwie czołówki. Pierwsza była niesamowita, dorożka jadąca starą brukowaną uliczką i stukot podków odbijający się od starych kamienic, które nie jedno widziały. To moje wspomnienie z dzieciństwa, gdy w niedzielę albo w sobotę (nie pamiętam dokładnie kiedy, a Wy?) rozpoczynał się seans, a mama przynosiła do pokoju ciepłe bułeczki i kompot, żeby nikt już nie zawracał głowy podczas filmu. Druga to mężczyzna w cylindrze z laską, wchodzący do kamienicy i ten udało mi się znaleźć tutaj.

Wspomnienie niesamowite. Cała rodzina zasiadająca przed telewizorem część na wersalce inni na fotelach. A znad ławy (to taki dłuższy niski stół z czasów PRL) unosił się słodki zapach czekających na nas łakoci. Ja leżąca na dywanie i wpatrująca się w czarno-białe obrazy, a telewizor mieliśmy już w kolorze. Na ekranie pojawiały się piękne kobiety i eleganccy panowie – dżentelmeni.
One paliły papierosy przez cygaretki, oczywiście tylko te nieliczne tzw. femme fatale, a mężczyźni popijali burbona.
Piękne historie opowiedziane w cudowny sposób.

Ale czy dzisiejsze kino tak bardzo różni się od tego z dawnych lat? Myślę że większość z Was stwierdzi że tak. Ja tak nie myślę, są to te same historie opowiedziane językiem nowego pokolenia. Morał i tak zawsze ten sam: dobro zwycięża, a zło zostaje pokonane i żyją długo i szczęśliwie.
Dlaczego tak jest? Dlaczego lubimy (większość z nas lubi) gdy filmy mają właśnie takie zakończenie? Może dlatego że w życiu nie wszystko dobrze się kończy?
Dlaczego Gargamel nigdy nie mógł złapać tych smerfów?

Zostawię Was z Waszymi wspomnieniami i zapraszam na seans majunto z serii w starym kinie.
Mam zaszczyt zaprezentować Wam nasze nowe uszytki. Poduszka handmade z wizerunkiem ukochanej gwiazdy to idealna ozdoba domu, pomysł na prezent, towarzysz pięknych snów.

P.S. Jeżeli poruszyłam czyjeś kinomaniatorskie wspomnienia na tyle, że zapragną przytulić się do jakiejś gwiazdy, niech się nie krępuje i da nam znać, a uszyjemy 😉

Szukajcie gwiazd na majunto.com

audrey-hepburn-401457_1280

audrey-hepburn-401918_1280 audrey-hepburn-394261_1280

marilyn-monroe-1 marilyn-monroe-402096_1280 marilyn-monroe-3

james-dean-397027_1280 james-dean-399190_1280

 

 

elvis-presley-393859_1280 elvis-presley-393854_1280 elvis-presley-401920_1280

end-139848_1280

 

2 odpowiedzi na “Gwiazda w starym stylu”

  1. Oj wspomnienia wróciły… wydaje mi się ze to była niedziela ok 13/14 a może później? Ale jak nic ta czołówka kojarzy mi się z bardzo rodzinnym dniem.
    A poduchy super ☺

Możliwość komentowania została wyłączona.

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading