Planujesz remont łazienki? 5 pomysłów na jej niebanalne wykończenie

Łazienka to szczególne pomieszczenie w domu. Pełni funkcję nie tylko praktyczną, ale też dekoracyjną i – to dla wielu najważniejsze – relaksacyjną. Gdy masz gorszy dzień, zamykasz się w łazience. Gdy chcesz odreagować kłótnię z partnerem – bierzesz gorącą kąpiel. Tak, łazience bez wątpienia należą się szczególne względy, dlatego wykańczając ją, zrób to w niebanalny sposób. Brakuje Ci pomysłów? Od tego jest majunto! Poznaj 5 bardzo fajnych inspiracji.

Panele zamiast płytek

Szaleństwo? Jednak nie! Po co płynąć z prądem, skoro można zrobić coś nieco inaczej i osiągnąć dzięki temu znakomity efekt dekoracyjny? Być może o tym nie wiesz, ale na rynku są już wodoodporne panele podłogowe, które spokojnie mogą być stosowane właśnie w łazience czy w kuchni. Nie jest im straszne zalanie, zachlapanie czy podwyższona wilgotność w pomieszczeniu.

Panele mają tę przewagę nad płytkami, że są rzadziej spotykane. Mało kto stosuje je w łazience, dlatego jeśli się na to zdecydujesz, to możesz mieć pewność, że osiągniesz niebanalny efekt. Sprawdź oferty poszczególnych producentów, wybierz wzór dla siebie i miej łazienkę inną niż wszyscy.

Szkło zamiast płytek

I znów dostaje się tym nieszczęsnym płytkom, ale rzeczywiście są one tak sztampowym materiałem wykończeniowym w łazience, że warto pomyśleć, jak je efektownie zastąpić. I tutaj znakomicie sprawdzi się właśnie szkło. Chodzi o ozdobę, którą coraz więcej osób stosuje nad blatem w kuchni. Szklana tafla z jakimś świetnym wzorem na pewno wyróżni Twoją łazienkę i pozwoli Ci nadać jej bardzo indywidualnego charakteru.

Taka szklana tafla rewelacyjnie sprawdzi się na ścianie przy wannie lub prysznicu. Możesz mieć pewność, że ten element dekoracyjny zdominuje łazienkę i będzie tym, co przykuje uwagę Twoich gości, a Tobie da wiele radości na co dzień.

Stojąca lampka zamiast górnego oświetlenia

W 99% łazienek spotyka się bardzo mocne oświetlenie halogenowe, które tak naprawdę nie jest niezbędne. Mocne źródło światła musisz mieć nad lustrem, gdzie się malujesz. Jednak aby osiągnąć niebanalny efekt dekoracyjny, zdecydowanie warto zagrać światłem i postawić na romantyczne, przygaszone oświetlenie.

Nasz typ to piękna lampa w stylu vintage (przeczytasz o nim w TYM artykule) uzupełniona efektownym abażurem. W kolekcji Majunto jest mnóstwo wzorów i na pewno znajdziesz ten, który będzie najlepiej pasować do Twojej łazienki.

Prysznic bez brodzika

To niezwykle efektowne rozwiązanie, które wymaga zastosowania odpływu liniowego w posadzce. Zdradza go tylko estetyczna kratka odpływowa umieszczona na równi z płytkami. Taki prysznic kojarzy się z luksusem, a w rzeczywistości jego wykonanie nie jest ani trudne, ani kosztowne. Odpadnie Ci natomiast problem wiecznie przeciekającego i trudnego w czyszczeniu brodzika.

Rada: Pamiętaj, aby zwrócić fachowcom uwagę na odpowiedni spadek w kierunku odpływu. Jest to szczególnie ważne w małej łazience, bo nie chcesz przecież mieć powodzi po każdej kąpieli.

 

Łazienka jak amazońska dżungla

Jeśli kiedykolwiek marzyłaś o tym, aby wziąć kąpiel pod gołym niebem w rajskim ogrodzie, to możesz go sobie sprawić we własnej łazience. Wystarczy umieścić w niej mnóstwo egzotycznych roślin, chociażby storczyków czy fikusów. Im więcej, tym lepiej! Roślinom w łazience będzie dobrze, bo takie gatunki lubią wilgotny klimat. Oczywiście ten sposób sprawdzi się tylko wtedy, gdy w łazience jest źródło naturalnego światła.

W takiej „zielonej” łazience poczujesz się jak w amazońskiej dżungli, a poza tym odpadnie Ci problem szukania dodatków – wszystko i tak zasłonią rośliny!

Mamy nadzieję, że wykorzystasz któryś z naszych pomysłów i urządzisz swoją łazienkę w naprawdę niebanalnym stylu. Efektami koniecznie pochwal się na naszym Facebooku! Trzymamy kciuki za Twoją inwencję.

 

 

 

 

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading