Nie wyjechałaś na wakacje? 5 sposobów na to, aby nie nudzić się w domu!

Wakacje spędzasz w domu? Sprawdź, jak nie zanudzić się na śmierć!

No cóż, zdarza się. Nie każdy może sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd, a powody bywają bardzo różne. Głowa do góry! W domu też można się nieźle bawić, a przynajmniej wykorzystać wolny czas w sposób twórczy. Majunto spieszy z pomocą! Mamy dla Ciebie 5 fajnych sposobów na to, aby nie nudzić się w domu podczas wakacji. Wystarczy tylko chcieć!

Zorganizuj atrakcje dla dzieci

Jeśli Twoim największym zmartwieniem jest to, że wakacje w domu będą katorgą dla pociech, możesz z łatwością uniknąć czarnego scenariusza. Opracuj plan zajęć dla całej rodziny. Wcale nie musisz wydawać na to majątku! Przejrzyj ofertę kulturalną w swojej miejscowości. Wybierz najciekawsze wydarzenia i wpisz je do kalendarza. Wolne dni poświęćcie na aktywne spędzanie czasu, jazdę na rowerze, wycieczki po okolicy, wypad nad jezioro. Jeśli dzieci będą zadowolone, to i Tobie będzie o wiele łatwiej przetrwać lato w domu.

Wejdź do świata DIY

Robótki ręczne to absolutny hit i polecamy Ci zainteresowanie się różnymi postaciami handmade’u. Nie zakładaj z góry, że nie masz do tego talentu. Wszystko jest kwestią wprawy. W sklepie Majunto znajdziesz np. tkaniny, które pozwolą Ci własnoręcznie uszyć efektowne poszewki na poduszki. To bardzo łatwe – trzeba tylko odrobiny chęci! Możesz stworzyć ozdoby do domu, wiązanki z polnych kwiatów, a nawet pomalować stare meble, jeśli już Ci się znudziły. Opcji jest mnóstwo!

Zaplanuj zmiany w wystroju wnętrza

Nudny wakacyjny czas to świetny moment, aby zabrać się za wprowadzanie zmian w mieszkaniu. Nie musi to być wcale drogi i kłopotliwy remont. Spektakularne efekty osiągniesz zmieniając ustawienie mebli i wybierając nowe dodatki do wnętrza. Potrzebujesz dużej odmiany? W sklepie Majunto znajdziesz mnóstwo inspiracji. Nowe abażury, poduszki, narzuty – to drobiazgi, które całkowicie zmienią wystrój wnętrza. Osiągniesz dzięki nim styl, na którym Ci zależy – może skandynawski?

Nadrób zaległości czytelnicze 

Na pewno lubisz czytać, ale w ciągu roku brakuje Ci na to czasu. W takim razie biegnij do biblioteki i wypożycz kilka pozycji, które od dawna chodzą Ci po głowie. Nie musi to być być super ambitna lektura. Na wakacje dobre są kryminały i romansidła, a co! Fajna książka da Ci o wiele więcej przyjemności niż ogłupiające programy w telewizji (w dodatku notorycznie powtarzane).

Zabierz się za generalne porządki 

Na to też brakuje czasu w ciągu roku. Efekt jest taki, że pewnie sama zauważasz już lekko „niedopieszczone” miejsca w swoim mieszkaniu czy domu. Podejdź do sprawy metodycznie i codziennie gruntownie wysprzątaj jedno pomieszczenie. Zrób to bardzo dokładnie, włącznie z umyciem mebli, okien i wszystkich zakamarków. Nie męcz się z trzepaniem dywanów. Lepiej jest zlecić czyszczenie mechaniczne wraz z zabezpieczeniem przeciwko roztoczom. Po takich porządkach i po wprowadzeniu kilku zmian na nowo zakochasz się w swoich czterech ścianach!

Jak widzisz wakacje w domu wcale nie muszą być nudne. To czas dla Ciebie i Twojej rodziny, który możesz spokojnie wykorzystać w aktywny sposób i wrócić do pracy z poczuciem dobrego spędzenia urlopu.

A Ty – masz jakieś propozycje na to, aby nie nudzić się w domu w czasie wakacji? Komentuj i pomóż innym Czytelniczkom bloga Majunto!

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading