Nie stać Cię na złą jakość.

1

Bardzo wiele osób, które po raz pierwszy decydują się kupić ręcznie wykonane poduszki, ubrania, dekoracje czy biżuterie stwierdza, że wyroby są za drogie i decyduje się na zakup masowej, sieciowej produkcji. Czy to dobry wybór? Czy rękodzieło naprawdę jest drogie?
Otóż nie do końca. Choć porównania z tym, co możemy kupić w sieciowych sklepach nasuwają nam taką refleksję, tak naprawdę jest ona błędna. Wynika to z kilku rzeczy, o których warto wiedzieć zanim dokonamy wyboru, którego będziemy później żałować.

Warto zdać sobie sprawę, że ręcznie wykonane prace to prawie zawsze wyższa jakość. Począwszy od materiałów. Rękodzielnik nie idzie na ilość, tylko na jakość. Dlatego wybiera sprawdzone rozwiązania, materiały doskonałej jakości, nierzadko również takie, które są trudno dostępne. Sprawia to, że jego wyrób prezentuje się o wiele doskonalej i efektowniej, jest również o wiele trwalsze.
Tymczasem to co oferują nam sieciowe firmy to najczęściej materiały, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Wielka korporacja nie dokłada bowiem starań, by to co oferuje, było produktem trwałym i solidnym. Tu liczą się zyski. To wszystko sprawia, że poduszka, koc lub ubranie, które kupujemy nie wytrzymują pierwszego prania lub próby czasu. Co jest nie do pomyślenia w dopieszczonych w każdym szczególe pracach rękodzielniczych.

7
Jednakże materiały to nie wszystko. Ogromne znaczenie na wycenę pracy ma również czas, jaki rękodzielnik poświęcaj jej wykonaniu. Warto zdać sobie sprawę, że to co maszyna jest w stanie wykonać w ciągu kilku minut nawet doświadczonemu artyście zajmuje nierzadko cały dzień. Warto więc docenić pasję, wkładane emocje i czas, tym bardziej, że przekuwa się on na końcowy efekt, który otrzymujemy jako klienci.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że wybierając pracę rękodzielnika mamy pewność, że otrzymujemy coś oryginalnego i unikatowego. Nie mamy ryzyka, że piękna ozdoba, którą wybieramy dla NASZEGO domu, tak naprawdę może znaleźć się we wszystkich domach sąsiadów. Za taką „elitarność” wyrobów również warto zapłacić ciut więcej.

2 3
Tak więc, gdy zwrócimy uwagę na wszystkie te aspekty okazać może się, że nie tylko nie przepłacamy, ale wprost oszczędzamy na zakupie doskonałe jakości wyrobów hand made.
Dlatego też, jeśli jesteś osobą, która ceni sobie oryginalność i wyjątkowość powinieneś rozważyć zakup prac rękodzielników. Z pewnością da Ci to o wiele więcej satysfakcji.

4
Pościel SÓWKI PSOTKI
5
Pościel SÓWKI PSOTKI
6
Pościel SÓWKI PSOTKI

 

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading