Nie masz pomysłów na zabawy z dzieckiem? Wypróbuj DIY!

Szał na do it yourself, czyli w skrócie DIY, ogarnął cały świat. Wykonywanie różnych rzeczy własnoręcznie jest nie tylko świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale prawdziwą pasją. Dowodem niech będzie Majunto – narodziliśmy się właśnie jako naturalne następstwo miłości do rękodzieła. Tym razem chcemy Cię zachęcić do spróbowania DIY wraz z dzieckiem. Uwierz, że dla pociechy to także będzie świetna zabawa, a kto wie – może coś więcej? Poznaj kilka naszych inspiracji.

Bez wymówek!

Zanim zaczniesz wymyślać, że przecież masz dwie lewe ręce i na pewno nie uda Ci się pokazać dziecku żadnej fajnej techniki wykonania czegokolwiek, to weź głęboki oddech. Nikt nie wymaga od Ciebie bycia mistrzem świata w rękodzielnictwie. Dobre chęci na początek w zupełności wystarczą. W końcu chodzi tutaj też o dziecko, które nie powinno spędzać całego wolnego czasu przed telewizorem czy z nosem utkwionym w ekranie smartfona.

DIY jest rewelacyjnym sposobem na obudzenie w dziecku kreatywności, czyli umiejętności, która niejednokrotnie przyda mu się w życiu, także dorosłym.

Nawet jeśli pociecha będzie na początku grymasić (to też zależy od jej wieku), nie zrażaj się. Pokaż dziecku, jakie cuda można wyczarować przy pomocy własnych palców – haczyk powinien szybko chwycić!

Pomysły? Do wyboru, do koloru!

Pierwsze kroki w świecie DIY powinny być dość pewne i łatwe, dlatego zacznij od biżuterii. W Internecie kupisz dowolny zestaw z gotowymi elementami, które wystarczy tylko ze sobą połączyć. Liczy się kreatywność – to naprawdę świetna zabawa dla każdej dziewczynki!

No dobrze, a jeśli masz syna? Spokojnie, dla niego też coś się znajdzie. Zaproś go do wspólnego wykonania np. doniczek do kwiatów. Brzmi poważnie? Już tłumaczymy, jak możecie to zrobić.

Wystarczy zbić z desek małą formę, następnie wyłożyć ją folią aluminiową, przygotować beton (można to zrobić w misce, wystarczy zmieszać cement z piaskiem i wodą) i zalać formę. Po kilku godzinach donica będzie gotowa i to nie byle jaka, bo zrobiona własnoręcznie!

Jeśli wykonanie donicy wydaje Ci się zbyt trudne i czasochłonne, postaw na coś znacznie mniej kłopotliwego. Wykonajcie zakładkę do książki, przybornik na biurko czy tablicę kuchenną do przyczepiania zadań, listy zakupów i ważnych numerów telefonu. Ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Przygotowujemy się do świąt

Choć do Bożego Narodzenia, a tym bardziej do Wielkanocy, zostało jeszcze sporo czasu, to zdecydowanie warto wspomnieć o świętach właśnie w kontekście DIY. Miewasz dość tego, że wszystkie przygotowania spadają na Twoją głowę? W tym roku zagoń dzieci (i partnera też!) do pomocy.

Daj im kreatywne zadanie, jakim będzie własnoręczne stworzenie ozdób świątecznych. Mogą to być elementy do zawieszenia na choince, świeczniki, stroiki, wieńce czy cokolwiek innego, co tylko kojarzy się ze świętami. Możesz być pewna, że dzieciaki szybko się w to zaangażują i może nawet nie będzie potrzeby wyciągania bombek!

A może patchwork?

Czytałaś nasz artykuł na temat patchworku? Jeśli nie, to szybko nadrób zaległości. Dowiesz się, jak możesz w łatwy sposób wejść do świata DIY o mocno użytkowym charakterze. Patchworkowa poszewka, poduszka, kołderka czy narzuta, to naprawdę fajne elementy wystroju, które możesz też kupić w naszym sklepie i inspirować się nimi.

https://majunto.com/Narzuta-DALMATIAN-HOLIDAY-95x150

Komplet w technice patchwork.

DIY może spróbować każdy i wcale nie trzeba mieć do tego jakichś szczególnych zdolności. Przyda się odrobina cierpliwości i otwarta głowa – reszta przyjdzie sama.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading