Nie masz pieniędzy na remont? Poznaj 6 trików, dzięki którym bardzo tanio odmienisz swoje mieszkanie!

Remont to jedno z najmniej lubianych słów w naszym pięknym języku. Kojarzy się z samymi problemami, dużymi wydatkami, a do tego bardzo rzadko spełnia oczekiwania. Jeśli od dawna myślisz o przeprowadzeniu remontu, bo nie możesz już patrzeć na swoje wnętrza, ale wciąż brakuje Ci pieniędzy, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Zebraliśmy dla Ciebie 6 sprytnych trików, dzięki którym tanio odmienisz mieszkanie.

Przekonaj się do DIY

Pamiętasz nasz artykuł na temat DIY z dzieckiem? Nawet jeśli nie masz pociech, to sama spokojnie możesz wejść do świata rękodzieła! To naprawdę świetna zabawa i sposób na to, aby wyczarować piękne ozdoby za bezcen. W sieci znajdziesz mnóstwo poradników i inspiracji – wystarczy poświęcić trochę czasu i naprawdę nie trzeba wydawać majątku, aby mieć w domu niepowtarzalne dekoracje.

Poszukaj rzeczy używanych

Pchle targi, antykwariaty, jarmarki, nawet giełdy samochodowe – w tych miejscach aż roi się od fantastycznych przedmiotów, których być może nikt już nie chce. Jest duża szansa, że znajdziesz coś, co będzie akurat pasować do aktualnego wystroju Twojego mieszkania lub też całkowicie odmieni styl wnętrza. Pamiętaj przy tym, aby nie kupować niczego pod wpływem emocji. Najpierw dobrze się zastanów, czy dana rzecz na pewno sprawdzi się w konkretnym pomieszczeniu.

Mniej czasami znaczy więcej

Przesada jest największym wrogiem gustownego designu. Wiele osób pada ofiarą kupowania różnych ozdóbek, które może i wyglądają fajnie, ale postawione obok siebie wyłącznie szpecą i wprowadzają chaos do wnętrza. Znacznie lepszym pomysłem jest kupienie jednej, za to znakomitej jakościowo i idealnie dobranej ozdoby, niż wydawanie dużych pieniędzy na różne kiczowate drobiazgi z sieciówek.

Fototapeta

Jeśli kojarzy Ci się wyłącznie z kiczem i tandetą początku lat 90., to szybko zmień zdanie. Fototapety wracają do łask i są jednym z hitów w świecie designu. Producenci oferują tysiące różnych wzorów – istnieje nawet możliwość wykonania fototapety na zamówienie. To niedrogi i bardzo efektowny sposób na to, aby momentalnie odmienić nudne wnętrze.

Odśwież meble

Masz stare meble, które w ogóle nie pasują do Twojej koncepcji stylistycznej? Zamiast brać kredyt na nowe po prostu je odśwież! Możesz np. kupić fajne naklejki do mebli lub – jeśli tylko masz czas i ochotę – pomalować meble specjalną farbą. Z drewnianymi pójdzie Ci bardzo łatwo, gorzej z tymi w okleinie, ale wystarczy trochę cierpliwości (i duuuużo farby), a efekt będzie zadziwiający.

Korzystaj z darmowych dekoracji

Jest ich mnóstwo, wystarczy pójść na spacer do lasu, do parku, przywieźć trochę piasku i muszelek z wakacji nad morzem, pozbierać szyszki w Tatrach. Z tego wszystkiego zrobisz później piękne i unikalne stroiki oraz bukiety, których nie ma nikt inny. W dodatku będziesz mieć satysfakcję, że to Twoje dzieło, na które nie wydałaś ani złotówki.

Wydanie dużych pieniędzy na remont naprawdę nie jest gwarancją sprawienia sobie idealnego wnętrza. Czasami wystarczy trochę kreatywności, aby znów poczuć się dobrze we własnym mieszkaniu. Zachęcamy Cię do przeczytania innego naszego artykułu, w którym podpowiadamy, jak szybko zmienić wystrój za mniej niż 900 złotych.

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading