Jesień w mieszkaniu. Kilka ciekawych inspiracji

Wiedziałaś, że najważniejszym trendem w dekoracji wnętrz na 2017 rok są motywy leśne? Projektanci sięgają po nie pełnymi garściami, proponując nam intensywną zieleń, meble i dodatki z naturalnych materiałów oraz kolory nawiązujące do ziemi i runa. Jeśli od dawna myślisz nad wprowadzeniem zmian w wystroju, to właśnie nadszedł odpowiedni moment, aby zabrać się do dzieła! Zwłaszcza, że zbliża się jesień, którą warto zaprosić do swojego mieszkania. Jak to zrobić? Mamy dla Ciebie kilka inspiracji.

Dodatki, dodatki i jeszcze raz dodatki

Jesienne wnętrze wcale nie wymaga przeprowadzenia remontu czy wydania dużych pieniędzy na efektowne ozdoby. Wszystko, co jest Ci potrzebne, bez problemu znajdziesz podczas spaceru. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Możesz zabawić się w DIY, najlepiej z dziećmi, o czym już pisaliśmy na naszym blogu. Pozbierajcie kasztany i żołędzie, pożółkłe liście, gałązki świerku i stwórzcie z tego piękny jesienny bukiet. Bardzo fajnym pomysłem jest wykonanie stroika, którego sercem stanie się kwitnący wrzos. To naturalna ozdoba, niewymagająca praktycznie żadnej pielęgnacji, a ciesząca oko jak mało co.

Nie musisz zapraszać jesieni do wszystkich pomieszczeń. Ciekawym rozwiązaniem będzie stworzenie jesiennego kącika, np. w przedpokoju czy salonie. Możesz również wykonać stroiki ze świec i kasztanów, które rewelacyjnie prezentują się w łazience.

Pomysłem na jesienną ozdobę może być wypełnienie przezroczystego wazonu orzechami i owocami dzikiej róży. Bądź pewna, że taki dodatek odmieni Twoje wnętrze, a wszyscy znajomi będą dopytywać, jak to zrobiłaś!

Potrzebujesz bardziej radykalnej zmiany?

W takim razie nie wahaj się sięgnąć po nowy kolor ścian. To opcja dla tych, którzy i tak planowali remont, a jesienne klimaty należą do ich ulubionych i chcą mieć z nimi kontakt dłużej niż przez kilka miesięcy.

Jesienna kolorystyka jest dobrze znana. Sięgnij po brązy, zielenie, fiolet, pomarańczowy. Pamiętaj przy tym, aby łącząc kolory stosować się do zasad zapisanych w kole barw. Jeśli masz mały pokój, uważaj na kontrasty, bo całość może prezentować się źle. Najbezpieczniej jest łączyć kolory pokrewne, czyli sąsiadujące ze sobą w kole barw, np. żółty z pomarańczowym.

W designie do łask wracają fototapety. Kiedyś kojarzyły się ze szczytem kiczu, ale obecnie producenci oferują naprawdę estetyczne obrazy. Wybór jest ogromny, a samo przyklejenie fototapety łatwe.

Musi być przytulnie!

Jesień to taka pora roku, która nastraja nas nostalgicznie. Dni są już dość krótkie, a wieczory długie. Przyjemnie jest usiąść w fotelu z herbatą i dobrą lekturą – to wymarzony czas tylko dla Ciebie! Aby w pełni poczuć jesienną atmosferę w udekorowanym już mieszkaniu koniecznie zadbaj o to, aby Twoje wnętrza były przytulne, ciepłe, klimatyczne.

Jak to osiągnąć? Możesz np. skorzystać z inspiracji, jakie przynosi nam styl hygge – pisaliśmy o nim w TYM artykule. W Twoim jesiennym wnętrzu nie powinno zabraknąć kocyków, miękkich poduszek, nastrojowego oświetlenia. Kilka ciekawych propozycji znajdziesz w sklepie Majunto:

Szykujesz się już do jesieni? Nasze inspiracje skłoniły Cię do zaproszenia jesiennych motywów do wnętrza Twojego domu lub mieszkania? Jesteśmy bardzo ciekawi, jak to wyszło! Podzielisz się opisem w komentarzu?

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading