Jak osiągnąć luksusowy charakter wnętrza za grosze?

Jeśli twierdzisz, że nie lubisz luksusu, to… ani trochę Ci nie wierzymy! Każda kobieta lubi otaczać się pięknymi rzeczami bardzo wysokiej jakości, choćby to były tylko drobiazgi. Pewnie wydaje Ci się, że na mieszkanie w luksusowym wnętrzu mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni? To nie do końca prawda. Od czego jest kreatywność? Pokażemy Ci proste sposoby na to, aby osiągnąć luksusowy charakter wnętrza dosłownie za grosze. To naprawdę nie jest trudne!

Robimy porządki

Nawet wnętrze, które zostało wykończone materiałami najwyższej klasy, nie zrobi pozytywnego wrażenia, jeśli będzie zagracone. Chcąc osiągnąć luksusowy efekt koniecznie zacznij od zrobienia kapitalnych porządków. Nie miej sentymentów. Wyrzucaj lub oddawaj przedmioty, które stylistycznie w ogóle ze sobą nie współgrają, a do tego wyglądają tanio i tandetnie. Zamiast nich postaw na kilka dodatków bardzo wysokiej jakości. Inspiracji możesz poszukać w sklepie Majunto.

Rada: Przeczytaj nasz poradnik, w którym podpowiadamy proste sposoby na dbanie o porządek w mieszkaniu.

 

Bardzo wyrazisty akcent kolorystyczny

Ciemne, bardzo nasycone barwy jednoznacznie kojarzą się z wysoką klasą i luksusem. Dlatego jeśli od dawna myślisz o przemalowaniu salonu, jest to znakomity moment, aby zdecydować się na jeden z tych kolorów:

  • Navy blue – przeczytasz o nim w TYM artykule na naszym blogu
  • Bordo
  • Głęboka zieleń (tzw. butelkowa lub gabinetowa)
  • Turkus

Jeśli nie brakuje Ci odwagi i lubisz wyraziste zestawienia kolorystyczne, możesz połączyć np. navy blue ze złotym czy nawet czarny z białym. Pamiętaj, że w grę wchodzą też zwykłe akcenty kolorystyczne, a więc nie musisz od razu malować ścian na tak mocne kolory. Być może zadowalający efekt osiągniesz kupując obrus, dywan czy choćby poduszki na sofę?

Lustra!

Wyjdź poza schemat i zawieś lustro w salonie, a od razu się przekonasz, że to był świetny pomysł. Lustra, szczególnie w ładnej ramie, mają wybitnie luksusowe konotacje i wprowadzają do wnętrza mnóstwo świadomej elegancji. Dodatkowym atutem jest fakt, że dzięki lustru (a już szczególnie kilku lustrom) pomieszczenie będzie się wydawać o wiele większe.

Rada: Lubisz eksperymenty? W takim razie stwórz na ścianie salonu kompozycję z luster, najlepiej w nieregularnych kształtach. Będzie nie tylko luksusowo, ale też bardzo nowocześnie.

Listwy dekoracyjne

Luksusowe wnętrza z pewnością kojarzą Ci się z elegancko wykończonymi ścianami. Wyjątkowo estetycznym detalem są listwy ścienne, które mogą okalać np. otwory drzwiowe czy też biec kilkadziesiąt centymetrów nad powierzchnią podłogi.

Jeśli myślisz, że takie listwy są bardzo drogie, to mamy dobrą informację: kupisz je za grosze w Internecie. Spokojnie możesz postawić na listwy ze styropianu, ale jeśli cenisz sobie naturalne materiały, to wybierz listwy drewniane do samodzielnego pomalowania. W obu przypadkach efekt będzie rewelacyjny.

Musisz przyznać, że każdy z tych sposobów znajduje się w Twoim zasięgu i na pewno nie zrujnuje Twojego portfela. Oczywiście nie zapominaj, że na końcowy efekt największy wpływ mają dodatki, które wybierzesz do swojego mieszkania. Rób to świadomie i trzymając się niezawodnej zasady: jakość przede wszystkim!

Podobają Ci się wnętrza w luksusowym stylu? Wypróbujesz któryś z naszych sposobów na osiągnięcie eleganckiego wystroju? Czekamy na Twój komentarz!

LUXURY COLLECTION

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading