Jak ocieplić surowe wnętrze za mniej niż 900 złotych? Poznaj nasze inspiracje!

Surowe wnętrza wciąż są bardzo modne, ale nie każdy czuje się w nich dobrze. Jeśli Twoje mieszkanie jest wręcz higienicznie czyste i poprawne do bólu, to być może zaczyna Ci w nim brakować przytulności. Owszem, wszystko jest na swoim miejscu, jednak masz wrażenie, że wnętrze jest zimne i nijakie. To wyraźny znak, że pora je ocieplić. Na szczęście nie musisz zapożyczać się na kosztowny remont. Majunto podpowiada, jak osiągnąć efekt przytulności za mniej niż 900 złotych!

Zaczynamy od salonu

Salon jest reprezentacyjnym miejscem w każdym domu i do jego urządzania trzeba podejść z dużą ostrożnością oraz świetnym pomysłem. Pamiętajmy jednak o ograniczonym budżecie – nie możemy sobie więc pozwolić na żadne ekstrawagancje.

Nasza propozycja pewnie Cię nie zaskoczy. Aby ocieplić salon, skup się na sofie/narożniku. Wystarczy położyć na niej kilka przyjemnych w dotyku poduszek z kreatywnym wzorem. W przypadku średniej wielkości kanapy mogą to być 3-4 poduszki – każdą w sklepie Majunto kupisz za 19 złotych, czyli w sumie wydasz na nie 76 złotych. Niedużo, prawda?

Do tego proponujemy abażur do górnej lampy z motywem nawiązującym do tego, jaki pojawił się na poduszkach. Ten element kupisz za 129 złotych. Efekt będzie fantastyczny!

Do poduszek możesz także dodać miękki kocyk i bardzo łatwo osiągnąć efekt stylu hygge, o którym pisaliśmy w TYM artykule.

Pora na kuchnię

Ocieplenie nowoczesnej kuchni nie jest łatwym zadaniem, szczególnie przy ograniczonym budżecie. Poradzimy sobie jednak z tym! Pamiętasz nasz wpis na temat folk design? Wspomnieliśmy w nim o tym, że w kuchni rewelacyjnie sprawdzają się elementy ludowe. Warto po nie sięgnąć.

Nasza propozycja to lampa z efektownym abażurem, która natychmiast stanie się kluczowym elementem wystroju kuchni i wprowadzi do niej przyjemną, ciepłą atmosferę. Możesz również pomyśleć o innych akcentach ludowych, jak chociażby poduszki położone na krzesłach czy na małej ławeczce (jeśli masz na nią miejsce).

Kaszubskie Kwiaty

Duży abażur do stojącej lampy kupisz w sklepie Majunto za 129 złotych. Poduszka z motywem ludowym to wydatek rzędu 40 złotych, a przydadzą się minimum dwie. W sumie mamy więc 209 złotych.

Przechodzimy do sypialni

W sypialni możesz sobie pozwolić na popuszczenie wodzy fantazji, bo to bardzo prywatna przestrzeń. Jeśli urządziłaś ją w ascetycznym stylu i zaczyna Cię to drażnić, mamy proste rozwiązanie. Przykryj łóżko patchworkową narzutą i dodaj do tego 2 fantazyjne poduszki. Taki komplet, czyli narzuta + 2 poduszki, kupisz w sklepie Majunto za 279 złotych.

Co z przedpokojem/wiatrołapem?

To tzw. trudne pomieszczenia, ponieważ pełnią funkcję komunikacyjną i trudno zastosować w nich jakieś szczególnie kreatywne rozwiązania stylistyczne. Przy ograniczonym budżecie proponujemy Ci wymianę oświetlenia górnego.

Zamiast zimnej chromowanej listwy postaw na pięknie stylizowaną lampę i dodaj do niej abażur od Majunto za 129 złotych. Do tego dochodzi oczywiście koszt samej lampy, ale spokojnie może to być zwykły przewód z oprawką za kilkanaście złotych. W końcu liczy się wygląd abażuru.

Abażur AZTEC Design - RED 40x40x25cm

Podsumowanie

Na szybkie i efektowne ocieplenie wnętrza przeznaczyłaś 822 złote. To sporo, ale i tak o wiele mniej niż musiałabyś przeznaczyć na np. nowe meble, nie wspominając już o remoncie mieszkania. Jak widzisz dodatki potrafią wprowadzić do wnętrza zupełnie nową atmosferę. Kto wie, może idąc tym tropem diametralnie odmienisz swoje mieszkanie, stawiając np. na styl boho?

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading