Inspiracja w rękodziele – gdzie szukać pomysłów?

Img1449 copy

Każda osoba zajmująca się hand made wie doskonale, że w procesie powstawania nowych prac istotny jest nie tylko sposób ich wykonania, ale również znalezienie oryginalnego pomysłu, który wyróżni naszą pracę spośród setek innych. Wiele osób zastanawia się gdzie szukać inspiracji. Dziś podpowiadamy kilka skutecznych metod.

Rozejrzyj się.
Inspirację możesz znaleźć praktycznie wszędzie. Na spacerze w lesie i na łące zwróć uwagę na roślinność, którą mijasz. Ciekawy kształt liści lub kolor kwiatu może być doskonałym pomysłem do wykorzystania. W mieście obserwuj innych ludzi – być może spotkasz kogoś, kto swoim oryginalnym ubiorem, wzorem na koszulce lub przepiękną biżuterią zachęci Cię do odwzorowania jej w domowym zaciszu. Jeśli dodasz do tego własne pomysły i ulubione kolory lub techniki wykonania rękodzieła masz sporą szansę stworzyć coś pięknego.

Po inspirację do internetu.
Internet to kopalnia inspiracji i dobrych pomysłów. Możliwości czerpania z nich są praktycznie nieograniczone i tylko od Ciebie zależy, co wybierzesz.
Do wyboru masz setki tutoriali, które znajdziesz na kanałach rękodzielników na stronie You Tube. Krok po kroku pokazują jak szyć, dziergać, tworzyć biżuterię lub haftować. To często gotowe pomysły, które możesz wykorzystać, jeśli jednak chcesz, by praca, którą wykonasz była unikalna, wystarczy, że poznasz techniki i dodasz coś od siebie. Czasem wystarczy drobna zmiana koloru lub rodzaju materiału, z którego korzystasz, by otrzymać całkowicie inny efekt.
Kolejnym miejscem, które powinien odwiedzać każdy poszukiwacz inspiracji są blogi. Zarówno polsko, jak i obcojęzyczne to prawdziwa skarbnica pomysłów, z której możesz czerpać całymi garściami. Z pewnością znajdziesz wiele inspirujących miejsc, w których autorzy nie tylko pokażą Ci swoje dzieła ale również wyjaśnią w jaki sposób zostały wykonane.
Kolejnymi miejscami, które warto odwiedzać są serwisy ze zdjęciami takie jak Instagram i Pinterest. Znajdziesz tu mnóstwo fotografii zarówno prac innych rękodzielników, jak i inspiracji do tworzenia. Wystarczy wpisać czego poszukujesz. Pinterest ma dodatkowo tę zaletę, że zdjęcia, które Cię zainspirują możesz „przypiąć” do swojej tablicy i wrócić do nich w odpowiednim dla siebie momencie.

Jak więc widać inspiracją może być wszystko. By wpadać na oryginalne pomysły wystarczy patrzeć uważnie i nie bać się kontaktu z innymi ludźmi. Możesz również zacząć udzielać się na przykład na forach dla artystów i tam wspólnie z innymi poszukiwać pomysłów. Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie. Inspiracja bowiem jest w Tobie i we wszystkim co Cię otacza.

Wykorzystaj to.

zebry2

4e79ccae8b6dabb9c891d2b9657df35c
Poszewka URODNE ZEBERKI

 

gepard

2c9ab2f793d298e595ac09fe62fa66c6
Poszewka GEPARD SZYBKOBIEGI

 

tygrys

b281d29264f0e1e9a004c00797962b0c
Poszewka TYGRYSI GOŚCIE

 

żyrafa

6b82179e074abffce8f354dc591c8efd
Poszewka WSZĘDOBYLSKIE ŻYRAFY

 

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading