Gwiazdy wybierają rękodzieło.

baby4

Wspominałam już o tym, że wyroby rękodzielnicze stają się coraz popularniejsze. Z roku na rok coraz więcej Polaków przekonuje się, że to dodatki tworzą wyjątkowy klimat w domu i stara się nadać swoim mieszkaniom choć odrobinę niepowtarzalności i oryginalności.
Wyroby rękodzielnicze takie jak dekoracje, abażury, ciepłe koce i miękkie poduszki nadają się do tego znakomicie.
Moda na to co wyjątkowe trwa.
Co ciekawe nie dotyczy ona jednak wyłącznie zwykłych, szarych ludzi.

Przeglądając kolorowe pisma oraz śledząc profile naszych rodzimych gwiazd szybko możemy się przekonać, że również one kochają polski hand made. Choć znana aktorka lub piosenkarka urządzając swój dom może wybrać praktycznie wszystko a zasobność portfela pozwala jej na zakup nawet najbardziej luksusowych marek… wybiera to co polskie, lokalne.

baby3

Czym jest to spowodowane?
Działa tutaj ten sam mechanizm co w przypadku każdego z nas. Również znane osoby pragną by ich dom był ciepłym, klimatycznym miejscem, w którym każdy z domowników czuje się dobrze i przytulnie.
Ciężko stworzyć taki klimat decydując się na markowe, kosztujące krocie ozdoby, które mimo oryginalnego i niespotykanego często wzornictwa są nie tylko niepraktyczne ale również nie pasujące do niczego.
Jeszcze trudniej jest stworzyć taką atmosferę w domu wykorzystując masowo produkowane przedmioty z sieciowych sklepów, które nie dość, że wykonywane są od sztancy to na dodatek byle jak, z niskiej jakości materiałów.

Również gwiazdy czuć chcą się wyjątkowo w swoim domu. Rękodzieło jak nic innego umożliwia nam to.
Patrząc na koc, poduszkę czy inną ozdobę mamy świadomość, że nad jej powstaniem od początku, do końca czuwał zaangażowany rękodzielnik, który w powstanie pracy zainwestował nie tylko swój czas ale również pasję i serce. Ta świadomość sprawia, że czujemy się wyjątkowo.

baby5

Nie dziwi więc absolutnie fakt, że znane postacie ze świata filmu, mody i muzyki coraz częściej nie tylko kupują wyroby rękodzielnicze ale również próbują własnych sił w tej dziedzinie.
Nie szyją oczywiście własnoręcznie koców ani poduszek. Za to bardzo aktywnie uczestniczą w procesie wymyślania nowych wzorów, kolorów oraz modeli produktów.
Prace te bardzo często sygnowane są potem ich nazwiskiem. Korzyść jest obopólna.
Firma, która wykonuje produkty otrzymuje w ten sposób niemałą reklamę – nie od dziś bowiem wiadomo, że celebryci wciąż mają ogromny wpływ na decyzje konsumentów.
Zaś aktorka, piosenkarka czy inna gwiazda zyskuje poczucie, że stworzyła coś, co jest tylko jej. Co jest efektem jej kreatywności i pomysłowości. Że przekazała to, co drzemie w jej sercu.

Są to uczucia, które towarzyszą każdemu rękodzielnikowi.
To właśnie dlatego nasza praca daje nam tak wiele satysfakcji.

baby2

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading