Gdzie kupować rękodzieło?

rece

Wraz ze wzrostem popularności rękodzielniczych prac powstaje coraz więcej miejsc i sklepów, które je oferuje. Z jednej strony tak dynamiczny rozwój rynku cieszy, oznacza bowiem, że Polacy zaczęli w końcu doceniać prace powstałe z pasji.
Z drugiej zaś rodzi to zagrożenie dla klientów. Bardzo wiele miejsc, które podają się jako sprzedające prace hand made to strony oszustów, które handlują pochodzącymi z Chin podróbkami o czym przekonać możemy się najczęściej już po otworzeniu zakupionej paczki.nozyce
Jak więc znaleźć dobry sklep z dobrym rękodziełem, które spełni nasze oczekiwania? To proste. Przede wszystkim bazujmy na znajomych. Praktycznie każda z nas zna kogoś, kto pięknie szyje, dzierga lub robi biżuterię. Warto więc popytać znajomych, wymienić się kontaktami do ludzi zdolnych i pełnych pasji.
To podwójna korzyść. Nie tylko zyskamy coś pięknego, wykonanego z najwyższą starannością, ale również pomożemy znajomemu lub znajomej kogoś kto jest nam bliski.
Niestety czasem zdarza się tak, że kontaktów brak. Czy jesteśmy wtedy zdani na ryzyko kupna podróbek lub źle wykonanych prac? Otóż niekoniecznie. W dobie internetu wszystkie informacje rozchodzą się z prędkością światła. Gdy znajdziesz sklep, który oferuje zachwycające prace – sprawdź go. Doczytaj z jakiego materiału są wykonane. Jaka jest metoda wykonania. Ile kosztują (zbyt niska cena może być powodem do podejrzeń, nie licz na szczególne promocje).
Warto również sprawdzić opinie o danym miejscu. Zajrzeć na internetowe portale społecznościowe. Większość firm posiada tu swoje profile, na których można poznać nie tylko opinie klientów, ale również sposób komunikacji firmy z nimi.
Tak dokładny research pozwoli Ci uniknąć zakupu, którego mogłabyś potem żałować. Rękodzieło to nie zakup reklamówki na zakupy. To rzeczy stworzone z pasją, które mają Cię cieszyć i zachwycać. Wystarczy odrobinę głębiej przyjrzeć się temu co oferuje Ci firma by mieć pewność, że piękne wyroby hand made na pewno spełnią Twoje oczekiwania.

IMG_3312 IMG_3313 IMG_3311 IMG_3302 IMG_3301 IMG_2982 IMG_2980 IMG_2981

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading