Czy wiesz, co mówi o Tobie Twój ulubiony kolor? Sprawdź!

Na pewno są takie kolory, które szczególnie lubisz, często je nosisz i oczywiście wykorzystujesz je w swoim mieszkaniu, np. w formie dodatków. Powinnaś zatem wiedzieć, że wybierasz je nieprzypadkowo. Psychologowie już dawno połączyli kolory z cechami charakteru. Jeśli więc któraś z barw szczególnie Ci odpowiada, to właśnie dlatego, że najlepiej oddaje Twoją osobowość. Przekonaj się, co mówi o Tobie Twój ulubiony kolor!

 

Czerwony

Jeśli to jest właśnie Twój ulubiony kolor, to wiemy jedno: jesteś bardzo uczuciowa i ekstrawertyczna. Masz serce na dłoni, choć z drugiej strony nie pozwalasz sobą pomiatać. Jesteś w pełni świadoma swoich atutów, potrafisz bronić swoich racji i nie masz zamiaru urządzać swojego wnętrza w nijakim stylu.

Rada

Wybierasz czerwone dodatki do swojego mieszkania? Pamiętaj, że ten kolor bardzo pobudza, dlatego lepiej zrezygnuj z niego w sypialni.

 

Biały

Jest to ulubiony kolor ludzi uczciwych, transparentnych, ceniących sobie porządek i dobrze czujących się w ładzie. Nie dla Ciebie styl boho – znacznie bardziej do gustu przypadnie Ci styl skandynawski. Pamiętaj przy tym, że wnętrze urządzone w jasnej kolorystyce komunikuje Ciebie jako osobę ambitną, typ zadaniowca. Tak też będą odbierać Cię inni.

Pomarańczowy

Jest fantastycznym kolorem dla osób, które chcą urządzić wnętrze w jesiennym stylu – pisaliśmy o tym w jednym z naszych artykułów na blogu. Jeśli lubisz pomarańczowy, to z pewnością inni lubią Ciebie. Jest to bowiem kolor ludzi przebojowych, otwartych, ale i konkretnych. Najprawdopodobniej masz też świetne poczucie humoru i trudno jest Cię wyprowadzić z równowagi. Same plusy!

 

Szary

Szalenie modny w ostatnich latach kolor. Projektanci wnętrz proponowali go tak często, że trochę się już nam opatrzył, ale nadal może być ciekawą opcją dla perfekcjonistów. Jeśli to właśnie szary jest Twoim ulubionym kolorem we wnętrzach, to założymy się, że cenisz sobie idealny porządek i nie lubisz zbytnio się wychylać. Bezpieczne sytuacje są dla Ciebie najlepsze.

Ciekawostka

To na pewno nie dotyczy Ciebie, ale zdaniem psychologów osoby preferujące kolor szary, zdradzają w ten sposób swoje problemy osobiste.

Fioletowy

Nie ma żadnych wątpliwości: jeśli chętnie wybierasz fioletowe dodatki do mieszkania, to po prostu wykazujesz zamiłowanie do luksusu. Fioletowy kojarzy się z elegancją i klasą, a także dobrym gustem. Pamiętaj jednak, że sam kolor to nie wszystko. Dodatki muszą też prezentować dobrą jakość wykonania.

Zielony

Potocznie nazywany kolorem nadziei, ale ma znacznie szerszą symbolikę. Kolor zielony we wnętrzach najchętniej wybierają osoby, które nie lubią konfliktów i chcą stworzyć prywatny azyl od problemów tego świata. Druga grupa to ludzie, którzy kochają naturę, są przywiązani do zasad ekologii i aktywnego stylu życia.

Czarny

Na koniec kolor, który bardzo rzadko spotyka się we wnętrzach, a to dlatego, że ma złe konotacje. Tymczasem psychologowie podkreślają, że czarny zwykle jest ulubionym kolorem ludzi bardzo inteligentnych. W designie czerń kojarzy się z elegancją i klasą, dlatego nie musisz jej unikać, jeśli tak bardzo Ci się podoba. Pamiętaj, że czarny jest bazowym kolorem stylu gotyckiego.

black&white majunto

TEENAGER COLLECTION
TEENAGER COLLECTION

Łowicz Black&White

Teraz już wiesz, że wybierając dominujące kolory do wnętrza swojego mieszkania czy domu, nie robisz tego przypadkowo. Jesteśmy natomiast bardzo ciekawi, czy w Twoim przypadku psychologiczna interpretacja się sprawdziła? Weź udział w dyskusji pod wpisem i na naszym facebookowym profilu!

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading