Baśniowa pościel dla dziecka. Zapraszamy do czarodziejskiego świata Alicji

Alice in Wonderland
Seria Alice in Wonderland

Idealna pościel dla dziecka powinna spełniać dwa bardzo ważne wymagania. Po pierwsze – musi być trwała i dobra jakościowo. Po drugie – pasować do dziecięcego świata i sprzyjać rozwojowi kreatywności. Nikt przecież nie powiedział, że rzeczy praktycznie muszą być jednocześnie nudne. W pokoju Waszej pociechy nie ma na takie myślenie miejsca! Poznajcie nasz patchworkowy komplet z motywem z baśni Alicja w Krainie Czarów.

W króliczej norze zaczyna się świat fantazji

Nawet jeśli nie do końca pamiętacie fabułę Alicji, to na pewno doskonale wiecie, że to jedna z najpiękniejszych i najbardziej fantazyjnych opowieści dla dzieci (ale też dla dorosłych) w dziejach literatury. Alicja po krótkim pościgu za białym królikiem wkracza do jego nory, aby później zanurzyć się w niesamowitym świecie. Pewnie nie każdy z Was wie, że cała ta opowieść jest tak naprawdę ogólnym wyobrażeniem dzieciństwa. Dorośli w pewnym momencie tracą tę niezwykłą wrażliwość i mają po prostu nadzieję, że ich dzieci widzą otoczenia w taki właśnie, baśniowy sposób.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że możemy pomóc naszym pociechom w zanurzeniu się w marzeniach i fantazjach. Dlatego otaczamy je kreatywnymi zabawkami, dlatego bawimy się z nimi, jakbyśmy sami mieli kilka lat. Pamiętajcie jednak, że dziecięcy świat tworzy wszystko, co otacza młodego człowieka. Jego ubrania, przedmioty codziennego użytku. Także pościel dziecięca.

Pościel dziecięca dla szukających czegoś więcej

Majunto przygotowało dla Was, a właściwie dla Waszych dzieci, świetny komplet pościeli, który idealnie pasuje zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Ważne, że macie w domu małego człowieka zafascynowanego jego otoczeniem. Wasza pociecha, tak samo jak Alicja, chce widzieć więcej i poznawać nowe obszary. Możecie ją w tym wspierać, nawet w tak banalny sposób. Pościel dziecięca z baśniowym motywem to znakomity start.

Pościel została wykonana z bardzo wysokiej jakości bawełny Roberta Kaufmana i wykończona lamówką. Jej wypełnienie tworzy wata poliestrowa. W zestawie znajdziecie bardzo praktyczną narzutę, która z powodzeniem może pełnić funkcję kołderki – nie tylko w podróży. Uniwersalny wymiar 104/140 cm powinien sprawdzić się w każdym domu. Uzupełnieniem kompletu jest zapinana na zamek poszewka w rozmiarze 40/60 cm.

Jeszcze więcej przygód z Alicją

Pościel dziecięca z baśniowym motywem to oczywiście niejedyny element, jaki Majunto przygotowało dla Waszych pociech. W serii Alicja w Krainie Czarów znajdziecie fantazyjne abażury do lamp, kosz na zabawki czy inne wersje kompletów do spania i poszewek. Przepiękną przedstawicielką serii jest lampka nocna Tulip z abażurem wykończonym baśniowym motywem, którą Majunto przygotowało we współpracy z firmą Mairo.

Coraz silniejszy jest trend, w którym rodzice starają się zapewnić swoim dzieciom mocno zindywidualizowane elementy wystroju ich prywatnego otoczenia. Pokoje dziecięce zaczęły się wyróżniać, podkreślać sferę zainteresowań ich właścicieli, zrywają ze sztampowym podziałem na kolory niebieskie i różowe. Rodzice mają coraz większą świadomość, że otaczając dzieci pięknymi, dobrymi jakościowo przedmiotami, w pewnym stopniu pomagają im w rozwoju intelektualnym i uczuciowym. Wspierają ich kreatywność, wrażliwość, zapewniają to, co z takim rozmarzeniem nazywamy spokojnym, szczęśliwym dzieciństwem. Właśnie taka myśl przyświecała nam podczas tworzenia serii z Alicją w roli głównej. Postawiliśmy na bezkompromisową jakość i skupiliśmy się na detalach. W końcu nikt tak jak dzieci nie potrafi ich dostrzegać.

Co sądzicie o pościeli dziecięcej z baśniowym motywem i o całej serii Alicja w Krainie Czarów? Lubiliście tę baśń? Przeczytaliście ją już Waszym pociechom? A może chcecie nas zainspirować do rozwinięcia tego motywu o inne postaci z Alicji? Gorąco zapraszamy do komentowania.

Lampka nocna TULIP. Abażur Alicja.
Lampka nocna TULIP. Abażur Alicja.
Kosz na zabawki. Alicja w Krainie Czarów.
Kosz na zabawki. Alicja w Krainie Czarów.
ALICJA Z KRAINY MOTYLI 104x140cm
ALICJA Z KRAINY MOTYLI 104x140cm
ALICJA Z KRAINY KWIATÓW 104x140cm
ALICJA Z KRAINY KWIATÓW 104x140cm

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading