7 twardych powodów, dla których warto sięgać po handmade

Produkty handmade, czyli wykonane od początku do końca ręcznie, to świetny przykład na to, że dla coraz większego grona ludzi liczy się nie tylko niska cena, ale przede wszystkim jakość. Kupowanie takich rzeczy jest rozsądne, bo zwyczajnie posłużą one znacznie dłużej niż produkty z tzw. sieciówek. Nie zapominajmy o najważniejszym: handmade ma charakter, co dla wielu osób jest wystarczającym powodem, aby w niego inwestować. Jeśli Ty wciąż się wahasz i nie wiesz, czy rękodzieło jest dla Ciebie, poznaj 7 twardych argumentów, które na pewno Cię do tego przekonają.

  1. Unikalność – dekorując dom rzeczami zrobionymi ręcznie, czasami na zamówienie, możesz z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że nikt z Twoich znajomych nie powie: „O, my też sobie kupiliśmy takie poduszki w Ikei.” Wybierając handmade możesz nadać swojemu wnętrzu bardzo indywidualnego charakteru i podkreślić własne poczucie stylu. O ile oczywiście takowe masz.
  2. Zdrowie – produkty handmade, jak sama nazwa wskazuje, nie są produkowane w fabryce. W Majunto gwarantujemy, że każdy przedmiot oferowany w naszym sklepie, został wykonany w 100% ręcznie, bez użycia środków chemicznych. Teraz pomyśl, że np. śpisz w pościeli, która przyjechała do naszego pięknego kraju z Chin i nikt do końca nie wie, w jaki sposób dalekowschodni eksperci wykonali na niej nadruk. W przypadku produktów handmade gwarantem jakości jest marka producenta – nikt nie pozwoli sobie na oszukiwanie klientów i igranie z ich zdrowiem.
  3. Względy etyczne – wiele osób zwraca uwagę na to, skąd pochodzą kupowane przez nich rzeczy. Jeśli przeszkadza Ci myśl o tym, że Twój dywanik, poszewka czy np. narzuta zostały wykonane przez dziecko, które dostało za swoją pracę tysięczną część ceny tego przedmiotu w Polsce, to zainteresuj się produktami handmade. Są one wykonywane wyłącznie przez samych twórców i ich współpracowników, bez wyzysku, na uczciwych zasadach. Produkty te są ekologiczne, nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Nie napiszemy, że kupując rzeczy robione ręcznie ratujesz jedną pandę, bo to nieprawda. Jednak przyczyniasz się do tego, że być może kiedyś w światowym handlu i produkcji nastanie era fair play.
  4. Trwałość – produkty robione ręcznie z reguły są znacznie lepiej wykonane, a to przekłada się na ich trwałość. Jeśli więc nie chcesz kilka razy w roku wymieniać tandetnych poszewek czy poduszek, to postaw na handmade. Jednorazowy nieco wyższy wydatek szybko się zwróci. Poza tym dobra jakość dodatków wpływa na odbiór całego wnętrza.
  5. Nieprzeciętna estetyka – o gustach oczywiście się nie dyskutuje, ale poza ocenami zawsze znajduje się kwestia estetycznego wykonania przedmiotów. W przypadku rzeczy z sieciówek nie ma o tym mowy. Nierówne ściegi, przetarcia materiału, cieniutkie tkaniny – cóż, niska cena nie bierze się z sufitu. Producenci handmade, w tym oczywiście Majunto, nie pozwalają sobie na bylejakość, co od razu przekłada się na znakomitą estetykę produktów.
  6. Wspieranie małego biznesu – dla wielu osób to może mieć znaczenie. Producenci handmade to z reguły małe manufaktury, które żyją wyłącznie z tego, że ktoś docenia ich pracę. Kupując w sieciówkach przekazujesz swoje pieniądze międzynarodowym korporacjom, które prowadzą biznes w sposób brutalny i nie zawsze uczciwy (testy na zwierzętach, wykorzystywanie pracy dzieci, przenoszenie produkcji do krajów trzeciego świata).
  7. Personalizacja – chcesz zrobić komuś oryginalny prezent? A może szukasz czegoś do swojego gniazdka, co dostatecznie podkreśli, że „Twój jest ten kawałek podłogi”? Produkty handmade pozwalają na daleko idącą personalizację. Kupując bezpośrednio u producenta możesz zamówić praktycznie dowolną rzecz według własnego pomysłu. W Majunto też dajemy Ci taką opcję. Zajrzyj TUTAJ.

Nie twierdzimy, że produkty z sieciówek są złe. Ale te handmade są po prostu lepsze 🙂 Wybór należy oczywiście do Ciebie – mamy nadzieję, że przytoczone argumenty dadzą Ci do myślenia.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading