​Prostota i styl Stockholmu – STOCKHOLM COLLECTION

Prostota i styl Stockholmu (z przymrużeniem oka 😉

Królowa Katarzyna przechadzała się po komnatach sztokholmskiego zamku. Nie widać było jej miny, ale co chwilę ciężko wzdychała. Widać było, że urządzenie jej zimowego pałacu nie przypadło gustu królowej. Co z tego, że urządzał go światowej sławy dekorator wnętrz, skoro zapomniał że Katarzyna lubi stonowane wnętrza. Awangarda? Jaskrawe barwy? Przepych? Nie, to nie dla niej.

Img0193 copy
Nagle królowa gwałtownie się odwróciła i rzekła:
– Wezwijcie mi dekoratora!
Jej rozkaz został natychmiast spełniony i po chwili do komnaty wszedł dekorator wnętrz kłaniając się w pas.
– Czy czegoś nie zrozumiałeś mój drogi? Czy niewyraźnie mówiłam- cedziła słowa Katarzyna- wszakże niejednokrotnie podkreślałam, że wręcz nienawidzę pstrokatych kolorów i pełnych przepychu dodatków!
– Ależ Pani – odrzekł dekorator Maciej – to jest najnowszy krzyk mody! Królowe Alicja i Genowefa marzą o takim wystroju!
– Nazywam się Katarzyna – niemal wrzasnęła królowa – i lubię delikatne barwy i stonowane kształty. A teraz idź precz!
Po tym, jak królowa Katarzyna wypędziła nieposłusznego dekoratora urządziła konkurs.
– Kto sprawi, że królowa poczuje się w swych komnatach swojsko i wyjątkowo dozna wielkiego bogactwa, a jego sława będzie głoszona na wieki – słychać było w każdym zakątku miasta.
Śmiałków było wielu, jednak żaden projekt, żaden dodatek do królewskiej komnaty nie podbił serca królowej. Było kilka propozycji bardzo bliskich upodobaniom królowej, ale jeszcze do końca nie było to to…
Katarzyna już zwątpiła, że uda jej się zmienić wystrój komnat. Wydawało się, że w pstrokatych wnętrzach dożyje starości, gdy do drzwi sali tronowej zapukała kobieta. Królowa znała ją z widzenia – była to biedna wdowa Marianna, która wychowywała piątkę dzieci.
Marianna pokłoniła się nisko i położyła swoje malunki przed królową.
Katarzyna od niechcenia zerknęła na projekty – przecież co taka biedota może wiedzieć o wystroju wnętrz pałacu!
Jednak dość szybko królowa zmieniła zdanie! To było piękne! Stonowane kolory, pastele. Czarne chmurki na białym niebie czy też białe gwiazdy w otoczeniu szarości. Albo też delikatne kropki. Czy może śnieżnobiałe renifery lub też delikatne płatki śniegu. A tutaj jeszcze kratka. Tak! To jest to!
Zamek królowej Katarzyny zmienił się wkrótce nie do poznania, tym razem z pełną aprobatą właścicielki, która w końcu poczuła, że jej zimowa rezydencja jest taka, jaką sobie wymarzyła.
I tak w komnatach królowej Katarzyny powstał styl stockholmski. Styl stonowanych barw, styl uderzający swą prostotą i skromnością a jednocześnie urzekający i piękny. Styl, obok którego nie można przejść bez słowa…

Zapraszamy do zapoznania się z majuntową wizją tego stylu – STOCKHOLM COLLECTION.

Img0203 copy Img0172 copy Img0162 copy Img0149 copy Img0143 copy Img0193 copy

Wszystkie produkty znajdziecie tu.

 

 

Discover more from majunto

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading